1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?
Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?

Yeni sistemin ilk Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk'u yakından tanıyalım.

A+A-

Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip ERDOĞAN, yakın çalışma ekibini açıkladı. Yeni sistemin ilk kabinesinde sürpriz isimler var. Yeni sistemin ilk Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk'u yakından tanıyalım.

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir? Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak Zehra Zümrüt Selçuk'a görev verdi. Peki Zehra Zümrüt Selçuk kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kadını ve aileyi koruma üzerine birçok platformda boy gösteren yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk KADEM'de denetim kurulu asil üyesidir.

Zehra Zümrüt SELÇUK Kimdir?

1979 Ordu doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından BilkentÜniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, TeksasÜniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında TeksasÜniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’tekıdemli araştırmacı olarak görev yaptı.  Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum  Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.

İngilizce biliyor. Evlidir.

Kaynak: Ajanslar

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.