1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "Yürümekle iktidar olunmaz, projelerinizi halka anlatın"
"Yürümekle iktidar olunmaz, projelerinizi halka anlatın"

"Yürümekle iktidar olunmaz, projelerinizi halka anlatın"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncüsünü Samsun’da gerçekleştireceği 'Milli İradeye Saygı Mitingi'yle ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncüsünü Samsun’da gerçekleştireceği 'Milli İradeye Saygı Mitingi'yle ilgili AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı Köktaş, Gezi Parkı’nda ağaçları suistimal edip sokaklarda tencere tava çalarak iktidarı değiştirmek isteyenlere en güzel cevabı meydanları dolduran halkın vereceğini söyledi. Sokaklarda yürümekle halkın kimseye iktidar vermeyeceğini ifade eden Köktaş, muhalefete projelerini halkı anlatmalarını tavsiye etti.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçe belediye başkanları ve parti yöneticileri katıldı. Basın toplantısına Gezi Parkı olaylarını değerlendirerek başlayan İl Başkanı Fuat Köktaş, 20 gündür parkı ağacı bahane edip Türkiye’yi yakıp yıkmaya, kırık dökmeye, özgürlükleri, demokrasiyi geri almaya çalışan birtakım güçlerin olduğunu bildiklerini belirtti. Bu tür girişimleri tasvip etmediklerini, karşısında sımsıkı durmaya kararlı olduklarını dile getirdi.

Türkiye’de sandıkla iktidara gelemeyeceğini düşünen ve sandıktan umudunu kesenlerin başka yolların arkasına sığınarak ‘Acaba bu yolla iktidar olabilir miyiz’ çabası içinde olduğunun altını çizen Fuat Köktaş, “Bu milletin istemediği, onaylamadığı hiçbir şey başarılı olamayacak, sonuç alınamayacaktır. 300-500 kişinin önüne geçip ‘AK Parti iktidarının artık oyu azalmaktadır’ diyerek kimseye iktidar verilmediğini hatırlatmak isterim. Seçim sandıkta kazanılır. Sandığa sahip çıkmazsanız, seçmenin ne demek istediğini, ne istediğini, ihtiyacının ne olduğunu tespit ederek gideremezseniz bu millet size iktidar vermeyecektir. 300-400 kişiyle yürüyerek hedefe ulaşamazsınız. Slogan ve söylemlerle kimse kimseye oy vermiyor. Projelerinizi koyup halkınıza anlatacaksınız. Bu şekilde ne milletin gönlünü alabilirsiniz ne de oyunu.” diye konuştu.

Demokrasi ve özgürlüğün çok kolay elde edilen kazanımlar olmadığını vurgulayan AK Parti Samsun İl Başkanı, sözlerine şöyle devam etti: “Bunlar bedel ödenen, fedakarlık isteyen konulardır. Bizler demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanıyorsak mutlaka bu çerçevede kalmamız gerekiyor. Eylemlerimi hukuk içinde göstermeliyiz. Gösterini yap. İstediğin kadar yürü. Hatta davanızda haklıyla sizinle birlikte biz de yürüyelim. Ama canımıza, malımıza niye kastediyorsunuz. Bu olaylar izim moralimizi bozmadı aksine bizi daha da çok tetikledi. Parti binalarımıza yapılan saldırılardan dolayı muhalefetten ‘Geçmiş olsun’ diyen hiçbir kişi yok. Tam tersi ertesi gün olayları saptıran, gözaltına alınanları kurtarmak için mücadele veren bir il başkanı var. Her şeyden önce insanlık var. Saldırıya uğrayan bir parti var. Bu iktidar da olur muhalefette. Ama işin nezaketi vardır. Bundan nasibini almamış arkadaşlar."

Başkan Erdoğan’ın 22 Haziran günü saat 17.00’de Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağı Milli İradeye Saygı Mitingi’ne herkesi davet eden Köktaş, “Mitingle ilgili toplantımızı yaptık. Hazırlıklar için kollarımızı sıvadık. Bizleri 2002’den bu yana yalnız bırakmayan halkımız yine yalnız bırakmayacaktır. Liderimize gerekli desteği vereceklerini ve moralle uğurlayacaklarına inanıyorum. Bu kutlu yürüyüşe herkesi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın balkonlara bayrak asma kampanyasına da değinen Köktaş, bayrak yakanlara inat herkesin balkonlarını ve camlarını Türk bayrakları ile donatması gerektiğini sözlerine ekledi. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.