1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yozgat’taki stajyer öğretmenlerin sorunu çözüldü
Yozgat’taki stajyer öğretmenlerin sorunu çözüldü

Yozgat’taki stajyer öğretmenlerin sorunu çözüldü

              Anadolu Eğitim Sendikası'nın Yozgat'taki stajyer öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi hakkındaki açıklaması: Sendikamız Yozgat ilimizdeki stajyer öğretmenlerin eğitim programlarının yanlış kaynaklanması

A+A-

 

 

 

 

 

 

 


Anadolu Eğitim Sendikası'nın Yozgat'taki stajyer öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi hakkındaki açıklaması:

Sendikamız Yozgat ilimizdeki stajyer öğretmenlerin eğitim programlarının yanlış kaynaklanmasından kaynaklı mağdur edilme ihtimalleri ortaya çıktığı ilk günden itibaren konuya sahip çıkmıştır. Bu mağduriyetin giderilmesi için gerek Milli Eğitim Bakanlığı gerekse Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile defalarca görüşülmüş ve sorunun çözümüne ilişkin fikir alış verişinde bulunmuştur.

Gelinen noktada Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü aday öğretmenlere özür tayinleri kapsamında başvuru hakkı tanıyan bakanlık genelgesine istinaden eksik eğitimi tamamlatma kararı almıştır. 01.08.2012- 30.09.2012 tarihleri arasında özür grubundan tayin isteyecek olan öğretmenlere “isteğe bağlı” olarak eğitim verilecektir.

Diğer sendikalar görmezden gelip, “mağdur olursanız dava ederiz.” yaklaşımı gösterirken Yozgat’taki öğretmenleri bakanlık nezdinde temsil eden, davaya gerek kalmadan sorunu diyalog yoluyla çözen Genel Merkez Yöneticilerimiz başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Bakanlık yetkililerine teşekkür ederiz.

AES başvuru hakkının yer değiştirme anlamına gelmediğini bilmektedir. Özrü bulunan öğretmenlerimizin adil şekilde yer değiştirmesi için mücadelesini sürdürecektir.

Anadolu Eğitim Sendikası
Yozgat İl Başkanı
Ayhan güneş 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.