1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yerleştirme için para isteyenleri ihbar edin
Yerleştirme için para isteyenleri ihbar edin

Yerleştirme için para isteyenleri ihbar edin

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarıyla kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme yapacağını iddia ederek adaylardan para alan kişiler konusunda uyarıda bulundu.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarıyla kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme yapacağını iddia ederek adaylardan para alan kişiler konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada, "Adayların, kadrolara yerleştirme yapacağını iddia ederek para talep eden kişilere kanmamaları, kendilerinden bu ve benzeri vaatlerle para almak isteyen kişileri emniyet birimlerine bildirmeleri yararlarına olacaktır.” denildi.

ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, KPSS sonuçlarına bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme yapacağını iddia ederek adaylardan para alan kişilerin bulunduğu bilgisinin merkeze ulaştığı belirtildi. Adayların 2012 KPSS sonuçlarıyla 19-28 Kasım tarihleri arasında KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzu'nda bulunan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabileceği belirtilen açıklamada, “Tercihler, ÖSYM’nin internet adresinden adayın TC Kimlik Numarası ve şifresi girilerek yapılacaktır. Tercihler yapılırken tercih edilmek istenen kadro ve pozisyonun koşulları dikkatlice incelenmelidir. Tüm yerleştirme işlemlerinde olduğu KPSS’de de yerleştirme işlemi tamamen bilgisayarla, adayların puanlarına, tercihlerine, kadro ve pozisyonun koşullarına göre yapılmaktadır. Yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulmaktadır. Yerleştirmeye ilişkin sayısal bilgiler ve yerleştirme sonucunda oluşan en küçük ve en yüksek puanlar da, tüm öğrenim düzeylerinde ayrı ayrı olmak, üzere adaylarla birlikte kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzu'nda yer alacak kadro ve pozisyonlara başka bir şekilde yerleştirme yapılmasının söz konusu olmadığı vurgulanarak, “Merkezimizce KPSS sonuçlarına bağlı olarak yapılan yerleştirmelerde, tercih yapan adaylardan yerleştirme ücreti kesinlikle alınmamaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak adayların, kadrolara yerleştirme yapacağını iddia ederek para talep eden kişilere kanmamaları, kendilerinden bu ve benzeri vaatlerle para almak isteyen kişileri emniyet birimlerine bildirmeleri yararlarına olacaktır.” uyarısı yapıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.