1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yer Değiştirme Gecikebilir
Yer Değiştirme Gecikebilir

Yer Değiştirme Gecikebilir

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hikmet ÇOLAK’LA, Eğitim Söz-Sen Genel Başkanı Sayın Nihat AYDIN ve Hukuki İşler ve Toplu Görüşmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa ÖZÇİFTÇİ eğitim ve eğitim personelinin sorunları üzerine 04.

A+A-

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hikmet ÇOLAK’LA, Eğitim Söz-Sen Genel Başkanı Sayın Nihat AYDIN ve Hukuki İşler ve Toplu Görüşmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa ÖZÇİFTÇİ eğitim ve eğitim personelinin sorunları üzerine 04.05.2012 Cuma günü öğleden sonra bir görüşme yapmışlardır.

 

Görüşme sonucunda şu başlıklar öne çıkmıştır;


& Eğitimdeki şiddet olaylarının önlenmesi konusundaki sorumuza Sayın ÇOLAK, bu sorunun öğretmenin yetkileri artırılarak itibar kazandırılması suretiyle çözülebileceğini belirtmiştir.

 

& il içi ve il dışı yer değişikliği atamalarının 4+4+4 sisteminin planlamasının yapılıp okulların norm durumunun belirlenmesinden sonra yapılacağını bu yüzden normal zamanından ileri bir tarihe alınabileceğini söyledi.

 

& Özür grubu yer değiştirme atamalarının hali hazır yönetmelikle devam edeceğini buna paralel olaraktan atama kılavuzunda fazla değişikliğe gidilmeyeceğini belirtti. Ama hiçbir öğretmeni de mağdur etmemek adına gerekirse ufak düzenlemeler yapılabileceğini belirtti.

 

& Atama bekleyen öğretmenler için de; şuan maksimum 111 bin öğretmen açığının olduğunu bu açığın 4 yıl gibi bir süreye yayılarak giderileceğini, 4 yılın sonunda da öğretmen açığının sadece emekli olan öğretmenlerin miktarı kadar (8-10 bin) olacağını görüşlerine ekledi. Bütün ısrarlarımıza rağmen Sayın ÇOLAK atama tarihi ve atanacak öğretmen miktarı hakkında Sayın Bakanın bu konuda açıklama yapacağını söyleyerek bilgi vermedi.

Yapılan görüşme oldukça samimi bir sohbet havasında geçmiştir. Bunda Sayın Genel Müdürümüzün genç olması, olaylara geniş açıdan bakıyor olması etkili olmuştur. Yoğun gündemi arasında bize fazlaca vakit ayırdığı için kendisine tüm eğitim personeli adına özellikle teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Ayrıca MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hikmet ÇOLAK’A, Genel Başkanımız Sayın Nihat AYDIN ve Hukuki İşler ve Toplu Görüşmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa ÖZÇİFTÇİ acilen çözüm bekleyen eğitim ve eğitim personelinin sorunlarını içeren 6 maddelik yazılı metin sunmuşlardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.