"Evliliğe İlk Adım" seminerleri 13 Ocak'ta başlıyor!

Nasıl ki maddeyi oluşturan temel yapı taşı atomsa, toplumu oluşturan yapı taşı da ailedir. Ailede işler ne kadar düzgün giderse, toplumda o derece düzgün olur. Aileyi oluşturan bireyler ne kadar mutluysa, toplumda o kadar mutlu ve huzurlu olur. Kısaca aile yapısının durumu toplumun genel yapısını yansıtır. Aile toplumun genel aynasıdır. Aileyi oluşturan ilk adım ise evliliktir. Evlilik dışı ilişkilerin özendirilmeye çalışıldığı modern çağda, toplumdaki bozulmanın önüne geçebilmek için aile yapısının korunmasının önemi yadsınamaz. 

Bu doğrultuda önemli çalışmalara imza atan Diyanet İşleri Başkanlığı, il ve ilçe müftülükleri bünyesinde hizmet vermekte olan Aile ve Dini Rehberlik Büroları aracığıyla "Evliliğe İlk Adım" seminerleri düzenleyerek bu doğrultuda aile eğitimi üzerinde durmaktadır.

Sakarya Serdivan İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenecek olan "Evliliğe İlk Adım" seminerleri, ZOOM UYGULAMASI üzerinden online olarak 13 Ocak 2021 tarihinde başlayacak.

Konuyla ilgili edindiğimiz bilgilere göre seminerlerin içeriği şöyle olacak;

"EVLİLİĞE İLK ADIM" SEMİNERİ BAŞLIKLARI 

1.Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik 

2. Nikah ve Sorumlulukları 

3. Ailemin İletişim Dili 

4. Ailede İffet ve Mahremiyet 

5. Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun 

6. Çocukla Şenlenen Yuvalar 

7. Evlilikle Büyüyen Ailem 

8. Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı 

NOT: "Evliliğe İlk Adım" seminerleri ZOOM UYGULAMASI üzerinden online olarak yapılacağı için, katılmak isteyenlerin Serdivan İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ile irtibata geçerek katılım linki almaları gerekmektedir. 

Bilgi ve katılım için;

Tel: 0264 211 32 08 / 0264 211 15 51 

E-mail: [email protected]

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/6040972/evlilige-ilk-adim-seminerleri-13-ocakta-basliyor