Ebu Cehiller ölmedi kıtaları geziyor!

Tek sermayeleri dine ve diyanete saldırı olan bazı çevrelerin karşılığı tüm gerçeklere rağmen kibrinden vazgeçip hakikati seçmeyen ebu cehilidir.

Cahillerin babası manasına gelen ebu cehil de günümüzde dine ve diyanete alçakça saldıran ahlak ve edep yoksunu insan müsveddeleri gibiydi. Nitekim mucizeleri gözleri ile görmesine rağmen sırf inadından dolayı hakikati kabullenemeyen ebu cehil cahillerin babası olarak anılmakta ve kıyamete kadar da aynı isimle anılmaya devam edecektir.

Günümüzdeki ebu cahillerin akibeti de aynen öyle olacaktır.

Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof.Dr. Ali ERBAŞın Camiler ve Din Görevlileri Haftasının açılış töreninde yapmış oldukları açıklamalarda da belirtildiği gibi şuan sorumluluk sahibi tüm çevrelerin üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye mecburdur. Çünkü ahlaki erozyon yaşanmasına sebep olan tüm olumsuzluklar gözler önündedir. Nitekim doğurduğu çocuğunun babasının kocası değil de başkasının olduğunu duyunca sevinçten kahkahalar atan anlayışın türemesine sebep elbetteki dine ve diyanete saldıran bedhahların eseridir. Çünkü hak ve hakikatten uzak Allah inancını kendilerine yük gören kibirlerinden dolayı kendilerini yaratanı dahi kabul etmeyen güya toplumun lokomotifleri nesilleri zehirlemek için her türlü yola müracaat etmektedir. TV kanalının reytinginin yükseltilmesi adına şarlatanlıkları cesurca sahneleyen sorumsuz kişiler dahi aynı şekilde neslin beynini zehirlemektedir. Hatta nesil öyle bir hal almıştır ki ibadeti bırakın Allah inancını dahi manasız görmeyle baş başa kalmıştır.

Bu nedenle devletimizin tüm yöneticilerinden talebimiz biran önce harekete geçerek ebu cahillerin at oynatmalarına ve cirit atmalarına bir son vermeleridir.

Elhasıl en hayırlı hizmet ve belki kıyamete kadar hayırla yad edilecek en iyi yatırım neslin ahlakını yok eden tüm kişi ve akımların önünü almak olacaktır.

Mustafa ÇOPURSUZ

Diva-Sen Genel Başkanı

- Mihrap Haber, Sendika bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/5569006/ebu-cehiller-olmedi-kitalari-geziyor