Müftü Yavuz'dan Kaymakam Pamuk'a ziyaret

“1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle İlçe Müftümüz İbrahim YAVUZ beraberindeki Şube Müdürleri Halil ÖZTÜRK, Şeref DİNDORUK ve din görevlileri Akdeniz İlçe Kaymakamı Muhittin PAMUK’u makamında ziyaret ettiler.

Kabulde Kaymakam Muhittin PAMUK’a çiçek takdim eden İlçe Müftümüz YAVUZ, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası‘ nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, bu yılki temanın ise ‘Cami ve İlim‘ olduğunu ifade ederek hafta dolayısıyla gerçekleştirilecek programlar hakkında bilgiler sundu.

Kaymakam PAMUK, “Kulağımıza ezan okunmasından itibaren hayatımızın her anında yanımızda olan, en mutlu ve en üzüntülü günlerimizde yanımızda olan din görevlilerimiz çok önemli bir görev yerine getirmektedirler. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde sahada görev alan din görevlilerimiz fedakârca görev yaptılar. Asli görevlerinin yanında toplumsal olarak yaşadığımız sıkıntılı dönemde 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarının karşılanmasında her türlü fedakârlığı göstererek görev yaptılar. COVİD-19 sebebiyle evlerinde izole olması gereken vatandaşlarımızın takibi konusunda da yine her türlü gayreti gösterdiler gösteriyorlar. Sizlerin aracılığıyla tüm din görevlisi kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Hafta vesilesiyle bir kez daha İmam-Hatiplerimizin, Kuran Kursu hocalarımızın, vaizlerimizin bütün din görevlilerimizin haftasını tebrik ediyorum.” Dedi.

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/5568970/muftu-yavuzdan-kaymakam-pamuka-ziyaret