Covid-19'dan hayatını kaybeden doktora vefa borcu

Viranşehir ilçesinde 20 yıldır değişik özel hastanelerde görev yapan Adanalı Dr. Abdurrahman Demir, geçtiğimiz günlerde yakalandığı Covid-19'dan hayatını kaybetti. Kışla Camisi cemaatinin müdavimlerinden olan Dr. Demir'e bir vefa borcu olarak, bu gün cuma namazında cami imamı ve cemaati tarafından merhum doktorun namazlığı namaz kıldığı yere serilip gömleği ve stetoskop’u namazlığının üzerine bırakıldı.

Konuyla ilgili İLKHA'ya açıklamada bulunan Kışla Cami imamı Ayhan Yıldız, duygularını şöyle dile getirdi:

Geçen cumartesi Covid-19’dan vefat eden merhum Dr. Abdurrahman Demir beyi bu gün burada anıyoruz. Çünkü cami cemaatindendi. Camimizde namaz kılardı. İlçe halkı tarafından çok sevilen ve sayılan bir doktor kardeşimizdi. Çok alçak gönüllü, çok mütevazı bir insandı. Adanalı olup 25 yıldır Viranşehir ilçemizde görev yapmaktaydı. Asıl memleketi Adana olduğu halde adeta Viranşehirli olmuştu. Dolayısıyla bizler de bir vefa borcu olarak cami cemaatimizden olduğu için bu Cuma gününde vefamızı gösterelim, onu analım dedik. Ve daha önce namaz kıldığı yerde namazlığını boş bıraktık. Rabbim onun mekânını cennet eylesin, inşallah, âmin.

İlçede herkes tarafından sevilen Dr. Abdurrahman Demir için Cuma namazı öncesi cemaat tarafından dua edilerek fatihalar okundu.

- Mihrap Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/5136749/covid-19dan-hayatini-kaybeden-doktora-vefa-borcu