Aliya İzzetbegoviç rahmetle anılıyor

Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç, 8 Ağustos 1925’te Bosna Hersek’in Kuzeybatısındaki Bosanski Samac’da dünyaya geldi. Doğumunun üzerinden 95 yıl geçen Aliya İzzetbegoviç, rahmetle ve minnetle yad ediliyor.

Aliya İzzetbegoviç’in bazı sözlerini de paylaşan AGD Denizli Şubesi, Aliya İzzetbegoviç’i şu ifadelerle andı; 'Bosna savaşı sırasında güya medeni Avrupa' nın ortasında 250 bin Müslüman Boşnak katledildi. Soykırıma tabi tutulan Müslüman Bosna halkını emperyalist haçlı sürüsüne karşı direniş başlatarak bağımsızlıklarını kazanmalarına önderlik eden merhum Erbakan Hocamızın da dava kardeşi olan Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç'i doğumunun 95.Yılında rahmetle anıyoruz.

'Onun her Müslüman gencin beyinlerine kazınması gereken sözlerinden bir kaçını da istifadenize sunuyoruz.”Biz savaşı öldüğümüz zaman değil, düşmanlarımıza benzediğimiz zaman kaybederiz!” yine 'Bizi yok etmeye çalışıyorlar bilsinler ki Müslümanlar yok olmayacaktır' Aliya İzzetbegoviç’in sözleri, fikirleri ve eserleri her zaman gençliğimize ışık olmuştur. 

- Mihrap Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/5086078/aliya-izzetbegovic-rahmetle-aniliyor