Umre Ödüllü Bilgi Yarışmasının tanıtımı yapıldı

Üniversite öğrencileri arası düzenlenen “Umre Ödüllü Bilgi Yarışması” nın tanıtımı Sinop Üniversitesi fakültelerinde stand açılarak yapıldı.

Diyanet İşleri başkanlığı tarafında Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Üniversite Öğrencileri Arasında “Umre Ödüllü Blgi Yarışması” düzenledi. Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “O’nun Gibi Yaşamak” kitabından hazırlanacak olan soruları cevaplandırarak umre ödülünü kazanmak için gayret edecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Diyanet işleri Başkanlığımız her yıl Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında soruların hazırlanacağı kaynaklar belirtilerek bilgi yarışması düzenlemektedir. Bu seneki Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Rasülüllah (sav) Efendimizin ahlakını, sosyal hayatını, insanlarla ilişkisini, tavrını, duruşunu, zihniyetini ve pratiklerini, günlük hayatını, yemesi içmesi, uyuması, duaları gibi pratiklerini anlatan çok kıymetli eser olan “O’nun Gibi Yaşamak” adlı kitaptan sorular hazırlanmak suretiyle yarışma düzenlemiştir. Yarışma neticesinden birinci olan 1 erkek ve 1 kız öğrencimiz umre ile ödüllendirilecektir. 2. Ve 3. Öğrencilerimize İl Müftülüğümüz tarafından para ile ödüllendirileceklerdir. Yarışmanın üniversite öğrencilerine duyurulması ve tanıtımın yapılması için görevlilerimiz tarafından fakültelerde standlar kuruldu ve öğrencilerimiz için yarışmada soruların hazırlanacağı “O’nun Gibi Yaşamak” isimli eser tanıtıldı. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimizin yarisma.diyanet.gov.tr adresinden müracaat edebilirler. O’nun Gibi Yaşamak isimli kitabı temin edemeyen öğrencilerimiz Sinop İl Müftülüğünden, Alaaddin Camii’nden veya yayinsatis.diyanet.gov.tr adresinden temin edebilirler. 07.03.2020 tarihinde Sinop’ta yapılacak olan yarışmanın sınav salon belli olduğunda yarışmaya müracaat edenlere bildirilecektir.” Dedi.

07.03.2020 tarihinde yapılacak olan Umre Ödüllü Bilgi Yarışması”na başvurmak isteyen öğrencilerimizin 10.02.2020 tarihine kadar yarisma.diyanet.gov.tr adresinden başvurularını gerçekleştirebilecekleri belirtildi. 

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/3585393/umre-odullu-bilgi-yarismasinin-tanitimi-yapildi