ÖĞDER: Dini dersler zorunlu olsun!

DİNDAR NESİL İÇİN ‘SEÇMELİ’YİZ

Seçmeli derslerin seçim sürecinin başlamasıyla birlikte Denizli'de velilere ve Eğitimcilere çağrıda bulunan Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Denizli Şube Başkanı Ahmet Geniş, Ortaokullarda ve Liselerde her yıl olduğu gibi bu yılda seçmeli ders olarak verilecek olan Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini 09 Ocak 2020 tarihine kadar Çocuklarımıza seçtirelim. dedi

Açıklamasının devamında ise şunları aktardı; “Kur’an-ı Kerim ahlakından mahrum bir nesilden ailesine ve milletine hayır gelmez. Bütün veliler çocuklarının kendilerine yakışır bir evlat olmasını beklerler. Onun için velilerin Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer dersini seçerek çocuklarını yönlendirmelerini bekliyoruz. Bu çocukların hem geleceği için hem de dini noktada daha iyi yetişebilmesi için çok önemlidir.

BU DERSLER KONUSUNDA DUYARLI OLUN Nüfusunun %99’u Müslüman bir ülkede Kur’ân-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini bütün öğrencilerimizin almasını sağlamalıyız. Nitekim Allah’ın Kitabı ve Kutlu Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale geleceği ve geleceğimizi tehlikeye sokacağı bilinmelidir. Bütün halkımızı bu konuda hassas davranmaya davet ediyoruz.

KUR’AN-I KERİM, TEMEL DİNİ BİLGİLER VE SİYER DERSLERİ ZORUNLU OLSUN

“Mevcut süreçte Hz. Muhammed’in hayatının, Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders yapılarak öğrencilerin önüne konulması evet bir başarıdır ama bu -Erbakan Hoca’nın deyimiyle- bir pansuman tedbirdir. Biz, kendi inancımızla ilgili pansuman tedbir değil gerçek tedavinin olmasını isteriz. Gerçek tedavi de bu derslerin seçmeli değil zorunlu ders olmasıdır. Yoksa Kur’an-ı Kerim ve buna benzer diğer dersler seçmeli olarak öğrencilerin önünde bulunduğu sürece bu birçok okulda soruna neden olacaktır. Okul idaresinin ‘bunu okutacak öğretmenim yok’, ‘yerim yok’, ‘yeterli sayıda seçen olmadı’ diyerek seçimleri geri çevirmesine neden olacak. Öte yandan, ders açmak istemeyenlere de fırsat verecek. Zorunlu ders sayılırsa problemler ortadan kalkar.

- Mihrap Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/3459345/ogder-dini-dersler-zorunlu-olsun