Başkan Ünal'dan 15 Temmuz mesajı

BİZİ ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR”

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NÜ SAYGIYLA ANIYORUZ

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, 15 Temmuz 2016 hain işgal-darbe girişiminin üçüncü yılı münasebetiyle mesaj yayınladı:

Genel Başkan Ünal, “Ebet-Müddet olarak gördüğümüz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasına göz diken, milletimizi parçalamak ve ülkemizi işgal ettirmek isteyen hainlere karşı şanlı direnişin üçüncü yılını anıyoruz.

Aile, millet, vatan ve yüce din İslam gibi kutsallarımızı tahrif eden, emperyalist anlayışla bütün değerlerimizi yok etmek isteyen, kökü ve aklı dışarıda olan hainlikler, milletimizin şanlı direnişi ile yok edilmiştir” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak andığımız ve üçüncü yılına geldiğimiz şu günlerde, bu hainlikleri yapanları ve içeride-dışarıda destekleyenleri lanetliyorum diyen Ünal şöyle devam etti: “Tarihimizde zaman zaman karşılaştığımız ve belki de en sinsi şekliyle karşılaştığımız 15 Temmuz hain darbe işgal girişimini iyi analiz etmek gerekir. Farklı boyutları olsa da, milletimizin samimi din duyguları kullanılmıştır. Görülüyor ki, FETÖ terör örgütü mensuplarınca, yıllarca ve planlı bir şekilde yüce dinimiz İslam’ı kendilerinin hainliklerine zemin hazırlayacak şekilde kullanmaya çalıştıkları ortaya çıkmıştır. Dini istismar etmişlerdir. Esas itibariyle de İslam’ı kendilerine göre bir din şekline getirme çabası da olduğu aşikardır.

Yapılan işler öyle sinsice yapılmıştır ki, sureti haktan görünüp, münafıklığın en alasını sergilemişlerdir. Bu hain terör örgütü; yalan, iftira, kurumlara ve devlete ihanet gibi her türlü düşmanlığı yapmışlardır.”

Türk milleti tarihin hiçbir zamanında ihanete asla ve asla müsamaha etmemiştir diyen Ünal şunları söyledi: “Herşeyleri emperyalist güçlerin elinde olan bu hainlerin ve destekçilerinin unuttuğu bir şey vardı. O da, milletimizin vatanı, milleti, namusu, bayrağı ve dini için gözünü kırpmadan canını seve seve feda etmesiydi. Görüşü ve görünümü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın tek yürek, tek bilek ve tek ruh olmasıydı. 15 Temmuz hain işgal darbe girişiminde de içerideki hainler başta olmak üzere bütün dünyaya bir kez daha milletimizin asil duruşu gösterilmiş oldu”.

Bir musibet bin nasihattan evladır anlayışı ile kurumlarımız ve bütün vatandaşlarımızın daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatan Genel Başkan Ünal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hainlikler bizleri birbirimize daha da kenetlemelidir. Hangi görüş ve anlayışta olursa olsun, bütün vatandaşlarımız ülkemizin birliği, dirliği, geleceği ve milletimizin huzuru için bir beraber olmak durumundayız. Bu ülke şehit kanlarıyla bizlere emanet edilmiştir. Bizlere düşen görev de en güzel bir şekilde gelecek nesillere bu yüce emaneti teslim edebilmektir. Ülkemizi yönetenler başta olmak üzere, bütün yetkililer ve vatandaşlarımız üzerine düşeni layıkıyla yapmalıdır. Eksiklikler giderilmeli, aksayan işler düzeltilmeli, özellikle de kurumlara alımlarda ve yükselmelerde liyakat, bilgi, adalet ve büyük Türk Devletine sadakat olmazsa olmazdır.”

Ünal mesajını şöyle tamamladı; “Yurt edindiğimiz günden beri eşsiz vatanımızın birliği, dirliği, bütünlüğü için gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Kahraman cefakar gazilerimize şifalar diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. Yüce Allah milletimizi, devletimizi ve bütün İslam alemini her türlü hainliklerden, karışıklık ve bozgunculuktan korusun.”

- Mihrap Haber, Sendika bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2856969/baskan-unaldan-15-temmuz-mesaji