Diyanet Hac Organizasyonunda Birinci Seçildi

Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonu, Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, Gıda Bakanlığı, Çevre Bakanlığı ve Mekke Belediye Başkanlığı tarafından tüm hac organizasyonları arasında birinci seçildi.

2014 yılı hac organizasyonunda bir ilk…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2014 yılı hac organizasyonunda bir ilke imza atarak, Türk hacılarının kaldığı otellere yemek dağıtımını tek bir merkez mutfaktan sağlıyor.

40 bin hacı için her gün yemek çıkaran merkez mutfakta, tamamı Türklerden oluşan 130 personel çalışıyor. Aşçı, aşçı yardımcıları, gıda mühendisleri ve diyetisyenlerden oluşan mutfak ekibinin hazırladığı yemeklerin dağıtımı, yemeklerin bozulmadan dağıtılmasını sağlamak için hijyen şartlarına uygun özel tasarlanmış 15 tır aracılığıyla sağlanıyor.

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, Gıda Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Mekke Belediye Başkanlığı ve Ümmül Kura Üniversitesi Mutfak Derecelendirme Komisyonu tarafından, hijyen, sağlık ve kalite kontrolü açısından birinci seçilen merkez mutfakta Türk damak tadına uygun yemekler, Türk hacılarının kaldığı otellere dağıtılıyor.

Suudi Arabistan yetkili makamlarınca sekiz ayrı denetimden geçen merkez mutfağın resmi açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı ve Hac Organizasyon Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Mekke Belediye Başkanı Dr. Usame El Barr, Hac İdare Merkezi Başkanı Enver Günenç, Ayniyat Ekip Başkanı Dr. Fatih Kurt ve diğer yetkililer katıldı.

- Mihrap Haber, Diyanet bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2457291/diyanet-hac-organizasyonunda-birinci-secildi