Ağla Fransa..! Ağla Batı..!

Kıymetli kardeşlerim hepinizin de yakından takip ettiğine inandığım bugünlerde Fransa'nın başkenti Paris'te yayınlanan ve yaptığı Hz. Muhammed(sav) karikatürüyle büyük tepki çeken "Charlie Hebdo" dergisine saldırı gündeme bomba gibi oturdu..

Saldırıda 2 polis ,10 Fransız gazeteci hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Ölenler arasında derginin genel yayın yönetmeniyle birlikte 4 ünlü karikatürist de var.

Bu saldırı daha çok dünya kardeşliğine, huzur ve barışına zarar vermeyi amaçlayan bir eylemdir. Bu şiddet, dönüp dolaşıp yine Müslümanları vuracağı için yerkürenin her tarafındaki Müslüman toplumların zarar göreceği bir olaydır.Tıpkı 11 eylül saldırısı bahane edilerek İslam dünyasının ateşe verilmesi gibi….

Böyle bir terör eylemi kimden gelirse gelsin kabul edilemez. Kanlı eylemin İslam’a saldırının yeni bir aracı olarak kullanılmak isteneceği kesin. Bu saldırının doğuracağı tepki, infial Fransa’yla sınırlı kalmayacaktır.

Kim adına ve kime yapılırsa yapılsın bu kanlı terör saldırısını lanetlemek gerekiyor. Hele insanı yaşatma inancı üzerine kurulu İslam adına işlendiyse bu cinayetler daha üzücüdür. Esas işin üzücü yanı ise ,başta Fransa olmak üzere batılı ülkelerin Fransa da saldırıda ölen kişiler adına döktükleri timsah gözyaşları..Yalancı taziye dilekleri..İkiyüzlü batının ağlaması gözyaşı dökmesi… Hayatı ,yaşamı ,insanın değerini, terörün nasıl bir bela olduğunu anlamanız için illaki bir batı ülkesinde terör sebebiyle birilerinin mi ölmesi gerekiyordu…Türkiye ve Ortadoğu da yıllardır kan akarken katliamlar yapılırken neredeydiniz de, şimdi feryadı figan ediyorsunuz…

Terör adına canınız yanınca nasılda ortalığı velveleye verdiniz sizi iki yüzlü batı…

İstanbul'da, Diyarbakır'da, Bağda’da, Şam'da, San'a da, Beyrut'ta, Kudüs'te, Gazze'de, Kahire'de, Tunus'ta, Trablus'ta olan, Kırım'da olan sizde de olacak.Yaktığınız bu ateş beslediğiniz terör bugün,yarın veya başka bir gün Romayı,Berlini,Paris’i ,Londrayı,Newyork’uda yakacak hiç endişeniz olmasın. O yetimlerin mazlumların ahı sizi perişan edecek bir gün…

Ağla ey Paris!! Anne ve babalarını katledip katlettirip her türlü zenginliklerini yağmaladığınız köleleştirdiğiniz yüzlerce, binlerce yetimin öfkesi feryadı sizleri de bir gün perişan edecek. Sizler İsrail’e,Sisiye,Esede bunların yaptıklarına bu zamana kadar neden ses çıkarmadınız. Bu zalimlerin öldürdükleri mazlumlar insan değilmiy di.?

12 Fransız öldüğü için sokaklara dökülen utanmaz batının devlet adamları… 2001 yılında ABD öncülüğündeki haçlı koalisyonu ile Afganistan’a açılan savaşta bu güne kadar 3,5 milyon Müslüman katledildi… ama 3,5 milyon Müslüman’ın ölümü karşısında Fransa’daki gibi dünya şoka girmedi. Aynı haçlı koalisyonu Irak’a savaş açtı. Son 11 senede Fransa’nın da desteğiyle Irakta 1,2 milyon Müslüman katledildi.3,5 milyon Müslüman da bu savaşta sakat kaldı. Ama Iraktaki 1,2 milyon Müslüman’ın ölümüne, 3,5 milyon kişinin sakat kalmasına Irak’ın yerle bir olmasına dünya Paris’te ölen 12 kişiye üzüldüğü kadar üzülmedi.

Doğu Türkistan’da Çin zulmünü,Filistin’de 70 senedir katliam yapan Siyonist terör örgütü İsrail’i 70 senedir içinde Fransa’nın da olduğu batı ülkeleri destekledi. İsrail Gazzeyi yerle bir ederek on günde 2 binden fazla Müslüman’ı şehit etti. Ama Fransa ve batı dünyası İsrail devletini kınama cesaretini dahi gösteremedi.

Son 4 senede Suriye’de 300 bin Müslüman batı destekli Baas rejimi tarafından katledildi. Bu katliamlar ABD ve Fransa’nın desteğiyle yapılırken batı buna şok olmadı.

30 senedir ülkemizde devam eden 40 bin masum insanımızın Asker ve Polisimizin şahadetine sebep olan terör ve anarşi bugün Fransa’daki 12 kişinin ölümüne timsah göz yaşları döken batının destek ve yardımlarıyla devam etti.

Daha dün: İstanbul’da Polisimizi İntihar saldırısında şehit eden DHK-C terör örgütünün beyin takımı yıllardır Paris’te Fransa’da himaye edilmiyor muydu?

Ey batı dünyası.. bir asırdan beri İslam coğrafyasında ektiğiniz rüzgarı biçmeye başladınız. Bu rüzgar estikçe fırtınaya ,fırtına kasırgaya dönecek her türlü terörü himaye eden utanmaz avrupanın bütün ülkeleri bundan payına düşeni alacaktır. AĞLA FRANSA.. AĞLA UTANMAZ BATI… ŞİMDİ AĞLAMA VAKTİ…

AHMET GÖRGÜLÜDİYANET-SEN MERSİN ŞUBE BŞK

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2445589/agla-fransa-agla-bati