2016 DHBT Sınav Giriş Belgesi Çıktısı Al

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT)'ye girecek adaylar için, DHBT sınavı giriş yerleri ve sınavı giriş belgesi ÖSYM tarafından yayınlandı. DHBT sınav giriş belgesi çıktısı almak için gerekli bilgiler aşağıdadır.

DUYURU(24 Kasım 2016)

2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT):Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi..

4 Aralık 2016 tarihinde saat 09:30’da uygulanacak olan 2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi’ne (DHBT) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

SINAV ÖNCESİ SINAVA GİRİLECEK OKULU GÖRELİM

Gerek KPSS gerekse DHBT için alacağımız Sınava Giriş Belgesinin çıktısını aldıktan sonra mutlaka sınava gireceğimiz okulları ziyaret edelim. Çünkü, Milli Eğitim’in okullarla ilgili işlemlerinde bazı okulların isimleri değiştirildiği için sınava gireceğimiz okulun yerini mutlaka öğrenerek sınav günü zorluk yaşamayalım. Sınav günü sınava gireceğimiz okula da ona göre yetişebileceğimiz şekilde gitmeyi planlarız.

SINAVDA İSTENEN BELGELERİ UNUTMAYALIM

ÖSYM sınav konusunda diğer kurumlardan farklı olarak çok titiz davranmaktadır. Öyle olunca adayların sınav günü ÖSYM’nin isteğine göre sınava gitmeleri önemlidir. Buna göre;

2014 KPSS-DHBT-1 ve DHBT-2 SINAVI: 4ARALIK2016 Pazar, Saat: 09.30

Dikkat:

Sınav 1 kpss + 1 dhbt olmak üzere iki oturumda olacaktır.

Adaylar her oturumda iki ayrı konudan sınav olacaktır.

KPSS (1-Genel Yetenek + 2-Genel Kültür)

DHBT (1- DHBT 1 + 2-DHBT 2)

Adayların kpss–dhbt puanlamasının (KPSSP) olabilmesi için her oturumdan, iki konunun her birindenen azbir tane cevap işaretlemesi yapmaları gerekmektedir.

Haber: Halil AKYÜZ

- Mihrap Haber, Diyanet bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2441797/2016-dhbt-sinav-giris-belgesi-ciktisi-al