Küçük Ellerden Büyük Yardım

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganı ile başlattığı yardım kampanyasına, Sinop İl Müftülüğü 15 Temmuz 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Yemen’li Kardeşlerine göndererek katıldılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Yemen’e Sessiz Kalma” sloganı ile 2 milyon çocuğun beslenme yetersizliği ve ciddi sağlık sorunları yüzünden hayatta kalma mücadelesi verdiği Yemen’e, 15 Temmuz Kur’an Kursu Öğrencileri sessiz kalmadı. Kur’an kursu öğreticileri rehberliğinde önce kumbaralarını hazırlayan çocuklar daha sonra ailelerinin desteği ve kendi harçlıklarından biriktirdikleri 1649,87 TL’yi İl Müftülüğüne teslim ettiler.

TDV adına bu anlamalı bağışı kabul eden Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “4-6 yaş Kur’an Kurslarında çocukların aldığı eğitimin bu şekilde meyve verdiğini görmek bizler için şükür vesilesidir. Büyüklere örnek olmasını dilediğimiz bu güzel davranışları için çocuklarımıza, velilerimize ve kurs öğreticilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber: Ahmet ERMİŞ

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2431947/kucuk-ellerden-buyuk-yardim