Görevine İade Edilen Müftülerin İsim Listesi

22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmakta olan 36 personel görevine iade edildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında başlatılan operasyonlar ve soruşturmalar neticesinden, birçok kurum çalışanı, açığa alınma, görevden ihraç, gözaltı ve tutuklanma gibi durumlarla karşılaştı. Bunların bazıları suçsuzluğunun tespit edilmesinin ardından görevlerine iade edildi.

22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan son Kanun Hükmünde Kararname ile, uğradıkları iftira sebebi ile veya yanlışlıkla görevlerine son verilen personel görevlerine iade edilmeye başlandı. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışmakta olan 36 personel görevine iade edildi.

Görevine iade edilen personel içerisinde Malatya İl Müftü Yardımcısı Mehmet KURT ile Bolu Yeniçağa İlçe Müftüsü Mehmet KAPUCU da bulunmakta. Müftülerimize geçmiş olsun der, bundan sonraki görev hayatlarında başarılar dileriz. Allah (c.c.) ülkemizi ve milletimizi korusun.. (Âmin)

Haber: Halil AKYÜZ

- Mihrap Haber, Diyanet bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2425492/gorevine-iade-edilen-muftulerin-isim-listesi