Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Yardım Turunda

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık Başkanlığında Hilvan İlçe Müftüsü Tahsin Ekim, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Başkan Yardımcıları Yusuf Mert ve Mehmet Adil Saraç İç Anadolu bölgesi İllerinden Niğde ,Nevşehir,Kayseri İl Müftülüklerini ve Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu yöneticileri, Niğde İl Müftüsü Alaattin Gülpınar, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Kayseri İl Müftüsü Doç.Dr.Şahin Güven ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Avukat Hüseyin Beyhan’ı ziyaret ederek Ziyarette Şanlıurfa’da yaşayan 615.000 Suriyeli muhacirin sıkıntıları görüşüldü.

Yaklaşmakta olan kış mevsimi nedeniyle barınma, giyinme ve iaşe ihtiyaçlarının giderilmesi için İllerinde yapacakları kapanyalar üzerinden ihtıyacları konuşup görüş alış verişinde bulundular. İl Müftüleri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir halkı ile birlikte bu zor kış şartlarında geçmiş 5 yılda olduğu gibi Suriyeli kardeşlerimizi yalnız bırakmayacaklarını, dert hepimizin derdi ve hepimiz kaygısını çekeceğiz." diyerek ellerinden geldiğince destek vermeye çalışacaklarını söyledi.

Haber: Ahmet KAYA

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2412471/sanliurfa-insani-yardim-platformu-yardim-turunda