Sakarya Müftülüğü Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi Alacak

SAKARYA MÜFTÜLÜĞÜNDEN İLAN

İlçe Müftülüklerimizde ihtiyaç duyulan ek listede belirtilen yerlere Diyanet İşleri Başkanlığının Kur'an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi'nin ilgili maddeleri gereğince sınavla Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi görevlendirilecektir.

A) SINAVA BAŞVURACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR

1- İlahiyat Fakültesi mezunu olmak,

2- İlahiyat Ön Lisans mezunu olmak,

3- İmam-Hatip Lisesi mezunu hafız olmak,

4- İmam-Hatip Lisesi mezunu olup, Diyanet İşleri Başkanlığınca verilen yeterlik belgelerinden her hangi birine sahip olmak,

5- İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak (Müracaatçı sayısı ihtiyaç duyulan öğretici sayısını karşılamadığı takdirde İmam-Hatip Lisesi mezunları da sınava alınacaktır.)

6- Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. Ancak en yüksek puan alanlardan başlamak suretiyle atama yapılacaktır.

7- Görevlendirilen geçici öğretici sayısınca yedek sıralaması oluşturulacaktır. İhtiyaç duyulması halinde 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için ayrı bir sınav yapılmayacak, yedek sıra numarasına göre sırası gelen görevlendirilecektir.

B) BAŞVURU ŞEKLİ

1- İstekliler müracaat dilekçelerini görev almak istedikleri İlçe Müftülüklerine yapacaklardır.

2- İstekliler yalnız bir ilçe müftülüğüne müracaat edebilecektir.

3- Birden fazla müftülüğüne müracaatta bulunan isteklinin tespit edilmesi durumunda müracaatı/sınav sonucu geçersiz sayılacaktır.

C) SINAV YERLERİ VE TARİHİ

1- 17 Eylül 2014 Çarşamba saat: 09:00

2- İlçelere göre sınava girecekler ve sınav yerleri 16 Eylül 2014 Salı günü www.sakaryamuftulugu.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Geçici öğretici sınav ilanı için Tıklayınız

Geçici öğretici ihtiyaç listesi için Tıklayınız

Not: Hafızlık eğitimi yapılan Kur'an Kursların görevlendirilecek öğreticilerde kesinlikle hafız olma şartı aranmaktadır.

SAKARYA İL MÜFTÜLÜĞÜ

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2397626/sakarya-muftulugu-gecici-kuran-kursu-ogreticisi-alacak