AÖF Yeni Kayıt İşlemlerinizi Son Günlere Bırakmayın

12 Eylül’de sona erecek olan AÖF yeni öğrenci kayıtları için uyarı AÖF’ten geldi. Daha önce AÖF’e kayıt yaptırmış olan biri olarak bir uyarıyı da benim eklememe izin verin. AÖF kayıtlarının son günleri bürolar önünde sokağın sonlarına kadar ciddi bir kuyruk oluyor. Bu nedenle son güne bırakmamanız çok önemli. Bu arada bürolar geç saatlere kadar çalışıyorlar, hani sıradayken büro kapanacak endişesi taşımanıza gerek yok.

Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“Kayıt işlemlerinde şu ana kadar bir sorun yaşanmadı. Öğrenciler, mağdur olmamaları için kayıt işlemlerini son güne bırakmamalıdırlar. Yeni kayıt olan öğrenciler temel ders materyali olan kitaplar dışında da alternatifleri olduğu ve geçen yıl uygulamaya konulan e-öğrenme portalı ile derslerine çalışabileceklerdir. Öğrenciler, e-öğrenme malzemelerini ders çalışma sürecinde mutlaka kullanmalıdırlar. Bunun için de yeni kayıt yaptıran öğrenciler, sistemden şifrelerini aldıktan sonra bu materyallere kolayca erişebileceklerdir. Ayrıca, yeni kayıt işlemlerinin ardından kayıt yenileme işlemleri de 15 Eylül 2014 tarihinde başlayacak, ardından ikinci üniversite, dikey geçiş, ek yerleştirme, lisans tamamlama ile 2014-2015 Güz Dönemikayıtları devam edecektir. Daha detaylı bilgiler Anadolu Üniversitesi web sayfasında yer almaktadır.”

AÖF’ÜN YATAY GEÇİŞ KAYIT İŞLEMLERİ 15 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yatay geçiş kapsamında başvurup başvurusu kabul edilen öğrenci adayların internet başvuru ve Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bürolarından kayıt işlemlerinin 15-17 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, bu tarihler içerisinde kaydını yaptırmayan öğrenci adayların, sonradan kayıt için herhangi bir hak iddia edemeyecekleri ve kayıt hakkını kaybedecekleri belirtildi. Açıklamada, “Öğrenci adayları, internet başvuru işlemlerini http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapabilecekler. Öğrenci adaylarının, internet başvuru ve AÖF bürolarından kayıt işlemleri hakkında bilgi almaları için hazırlanan 2014-2015 Öğretim Yılı Yatay Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr adresinin “Açıköğretim” bölümünde yer alan “Kılavuzlar” sayfadan erişebilecekler ve sormak istedikleri sorular için ise 444 10 26 nolu telefondan çağrı merkezini arayabilecekler” denildi.

- Mihrap Haber, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2397323/aof-yeni-kayit-islemlerinizi-son-gunlere-birakmayin