Vekaletle Kurban Bölge Toplantısı Sakarya'da Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri düzenlenen Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu çerçevesinde, ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın kurban ibadetini yerine getirmelerine yardımcı olmak ve yaşamış oldukları bir takım problemlere çözümler üretmek amacıyla düzenlenen yurt içi bölge toplantıları kapsamında 2014 yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Bölge Toplantısı; Sakarya, Kocaeli, Bursa, Yalova, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerinde görev yapan il müftüleri, il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri, uzmanlar ve din görevlilerinin katılımlarıyla, Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sakarya Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Toplantıda; öncelikle kurbanın mahiyeti ve dini boyutu ele alınmış, kurban vesilesiyle oluşan birlik, beraberlik ve paylaşmanın önemine vurgu yapılmış, bu vesile ile Diyanet İşleri Başkanlığı yurt içi ve yurt dışı hizmetleri ile ilgili bilgiler sunularak Türkiye Diyanet Vakfı’nın faaliyetleri ile birlikte kurban organizasyonunun işleyişine dair bilgiler sinevizyon gösterimi eşliğinde aktarıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu Programda; Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz birer konuşma yaptılar.

Kaynak: Sakarya Müftülüğü

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2395488/vekaletle-kurban-bolge-toplantisi-sakaryada-yapildi