Ramazan Muslu Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki atama rüzgarı devam ediyor. Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen'in Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak atanmasının ardından, boş kalan son başkan yardımcılığı koltuğuna kimin oturacağı merak ediliyordu. Haber merkezimin edindiği bilgi doğrultusunda bu koltuğa, İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu'nun atanmış olduğunu öğrenmiş olduk.

Yeni başkan yardımcılarının atama kararlarının yakın bir zamanda Resmi Gazete'de yayınlanması bekleniyor. Yeni Başkan Yardımcısı Ramazan Muslu Hocamıza görevinde başarılar dileriz.

Prof. Dr. Ramazan MUSLU Kimdir?

1964’te Muğla'nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldi. 1974’te Patlangıç İlkokulu'ndan mezun oldu. 1984 yılında İzmir İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1988 yılında Marmara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi'nden mezun oldu.

1993 yılında İstanbul Ümraniye'de Kur'an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. 1994'de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı İslam Felsefesi Bilim Dalı'nda"Bilim Uzmanı"unvanını aldı.

1997'de Diyanet işleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi'nde 12. dönem Hizmetiçi Eğitim Kursu'nu tamamlayarak vaiz olarak atandı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne intisap etti.

2002'de MÜ. Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Tasavvuf Bilim Dalı'nda doktorasını tamamladı.

2006 yılında "Doçent" unvanı aldı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı profesörlük kadrosuna atandı.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı'na öğretim üyesi olarak naklen atandı.

16.02.2013 tarih ve 28561 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2013/96 sayılı kararname ile İzmir İl Müftülüğü'ne görevlendirildi. Halen bu görevi sürdürmekte olan Müftü Ramazan MUSLU, evli ve dört çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

- Mihrap Haber, Diyanet bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2391081/ramazan-muslu-diyanet-isleri-baskan-yardimcisi-oldu