Hacı Galip Kuşçuoğlu Kız Kur’an Kursunda Kutlu Doğum Programı

Okulu konuşmasında İlçe olarak Kutlu Doğum Haftasında birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini bu etkinliklerle Hz. Peygamber (a.s.v.)ı daha iyi tanıtmak, O’nun eşsiz ahlakını insanlara yansıtabilmek için gayret gösterdiklerini ifade etti.

İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz da Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl önemli bir konuyu Kutlu doğum haftasında gündeme getirerek Peygamber Efendimizi insanlara daha iyi anlatmaya çalıştığını belirtti. Yılmaz, Samimiyet ve İhlâsın düşmanı olan Riya konusuna değindi. İl Müftü yardımcısı Şadiye Yılmaz; “İnsanın olduğu gibi görünüp göründüğü gibi olamaması, imanın eksikliğinden kaynaklanır. İçi ile dışının bir olmaması insandaki gönül huzurunu ve iç barışı bozar. Çünkü riyada kendini zorlama söz konusudur. Sahip olmadığı duyguları var gösterme çabası, insandaki dengeleri

altüst eder. Riya ve ihlâs birbirinin zıddıdır. Biri olunca diğer kaybolur. Ancak sıralama yapacak olursak tabii ki önce arınmak, sonra donanmak gelir. Yani önce riyadan kurtulmak, ardından ihlâsa varmak gerekir. Nasıl ki tohum ekilecek tarla önce otlardan ve zararlı dikenlerden temizlenir ve ardından tohum ekilirse ihlâs için de önce riyadan arınmak, kalp tarlasında riya oluşumuna imkân veren sebepleri yok etmek gerekir.”dedi.

Din Hizmetleri Uzmanı Nihal Aladar da mü’minlerde bulunması gereken vasıfları anlatarak samimiyet kavramı hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerin İşaret Dili ile sundukları ilahiler duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Program, Öğrencilerin ilahileri ve hatim duasıyla sona erdi.

Haber: Ahmet KAYA

- Mihrap Haber, Müftülük bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2379137/haci-galip-kuscuoglu-kiz-kuran-kursunda-kutlu-dogum-programi