Peygambere yapılan hakareti kınıyor ve lanetliyoruz!

Fransa’da meydana gelen kurgulama terör saldırısının müsebbibi İslam ve Müslümanlar olarak lanse edilmeye çalışılıyor. Yapılan bu saldırı masum insanları hayattan koparmış çirkin bir saldırıdır.

Lakin açıkça gösteriyor ki bu kıyım Müslümanlara karşı yapılan bir algı operasyonudur. İslam’a ve Müslümanlara karşı, batı dünyası ve Fransa, Hz. Peygamberi (s.a.v.) uygunsuz bir biçimde karikatürize eden Charlie Hebdo dergisinin eliyle ve diliyle içlerindeki nefretlerini adeta kusmuşlardır.

Malûm derginin ve onun Türkiye’deki şakşakçılığını yapan Cumhuriyet gazetesinin Hz. Peygamber (s.a.v.)’e yapmış olduğu bu hakaretini ve saygısızlığını, Diyanet-Sen Burdur Şubesi olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Batı dünyasının, Ortadoğu’da ne için ve kim için savaştığı dahi hala meçhul olan İŞİD örgütünün yaptığı kanlı eylemleri İslam’a mâl etmeye çalışmaları, bugün Müslümanlar ve İslam dünyası üzerinde ne büyük oyunlar oynandığını göstermektedir.

Dünyada terörden en fazla muzdarip olan Müslümanlardır. Sözü edilen örgüt ve benzeri diğer terör örgütleri en fazla Müslümanları katletmiştir. Batı dünyası ve yandaşları gerçekten teröre ve yapılan her türlü katliama karşıysa; çoluk-çocuk, erkek-kadın, yaşlı-genç ayırt etmeksizin Filistinlileri hunharca katleden İsrail’e de karşı çıkmalıdır. Suriye’de kendi şahsi hırsları uğruna yüz binlerce insanı katleden ve katletmeye devam eden Esat rejimine de karşı çıkmalıdır. Yine Mısır’da anti demokratik uygulamalara başvuran ve binlerce insanı katleden Sisi rejimine de karşı çıkmalıdır.

Doğu Türkistan’da sadece Müslüman Türk oldukları için binlerce soydaşımızı ve dindaşımızı katledilen komünist Çin’e de karşı çıkılmalıdır. Arakan’da katledilen Müslümanlara yapılanlara da karşı çıkılmalıdır.

Ama ne yazık ki yapılan bu katliamlara yine sessiz kalınacaktır. Çünkü hedef Müslümanlardır. En azından biz Müslümanlar olarak bu olaylara sessiz kalmamalı ve tepkimizi açıkça göstermeliyiz.

Diyanet-Sen Burdur Şubesi olarak, kamuoyuna, Hz. Peygambere yapılan saygısızlığa ve Müslümanlara yapılan bu algı operasyonuna karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Erdoğan GÖKSELŞube Başkan Yardımcısı

- Mihrap Haber, Sendika bölümünde yayınlandı
https://www.mihraphaber.com/haber/2379128/peygambere-yapilan-hakareti-kiniyor-ve-lanetliyoruz