1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vitamin, yeni kullanım modeline ait ilk ay kullanım verilerini yayınladı
Vitamin, yeni kullanım modeline ait ilk ay kullanım verilerini yayınladı

Vitamin, yeni kullanım modeline ait ilk ay kullanım verilerini yayınladı

Türkiye'nin en kapsamlı ve en zengin içerikli eğitim destek hizmeti Vitamin, yeni kullanım modeline ait ilk ay kullanım verilerini yayınladı.

A+A-

Türkiye'nin en kapsamlı ve en zengin içerikli eğitim destek hizmeti Vitamin, yeni kullanım modeline ait ilk ay kullanım verilerini yayınladı.
Kısa bir süre önce yenilenerek öğrencilerin Vitamin'i özgürce deneyimleyebilecekleri ücretsiz üyelik modeline geçen, binlerce eğitsel içeriği "anlayarak ve anlamlandırarak" öğrenme imkanı sunan Vitamin, ilk bir ayında 5.2 milyon kez ziyaret edildi ve 12 stadyumu dolduracak kadar üye sayısına ulaştı. Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin 10 yılı aşkın süredir milyonu aşan ilköğretim ve lise öğrencisi ile öğretmenlere zengin bir öğrenme ortamı sunan Vitamin ürünü, kısa
bir süre önce yepyeni bir kullanım modeli sunarak daha geniş kitlelere ulaştı. www.vitaminegitim.com'un ilk 1 aylık kullanım verileri, Türkiye'de online eğitime ilginin arttığını, geleneksel ders çalışma yöntemlerinin yanında bilgisayar ve internetten ders çalışmanın da öğrenciler tarafından yoğun olarak tercih edildiğini gösterdi.

EYFEL'İN 1 YILDA AĞIRLADIĞI ZİYARETÇİDEN DAHA FAZLA
8. sınıf öğrencileri için SBS, üniversite adayları için LYS tarihlerinin yaklaştığı şu günlerde öğrencinin eksiklerini belirleyerek hedef odaklı çalışmaya yönlendiren ölçme değerlendirme sistemi ve binlerce soru içeriğiyle deneme sınavları, interaktif etkinlikler, 3D canlandırmalar, sanal deneylerle çok boyutlu bir öğrenme ortamı sunan sınırsız konu anlatımları ve farklı İngilizce öğrenme programları ile Vitamin, ilk 1 ayında 5.2 milyon ziyaret rakamına ulaştı. Ziyaretçi sayısının Paris'in gözdesi
Eyfel'in 1 yılda ağırladığı ziyaretçi sayısına eşit olduğu, Topkapı Sarayı Müzesi'nin 1 yıllık ziyaretçi sayısının ise 1.5 katı üzerinde olduğu öğrenildi. Vitamin'de sayfa görüntüleme rakamı ise 73.6 milyon oldu.
Sebit'in öğrencilerin online eğitime olan ilgilerine ışık tutan verilerinde çarpıcı sonuçlar da ortaya çıktı. 5.2 milyon ziyarette, ziyaretçilerin ortalama 11 dakika 10 saniye ile yaklaşık 60 milyon dakika zaman geçirdiği Vitamin, toplam 620 bin 440 üyesiyle 12 stadyumu dolduracak rakama ulaştı. Tüm ilköğretim ve lise öğrencilerine bilgisayarları başında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretim programıyla uyumlu çok boyutlu içeriğiyle SBS, LYS ve YGS'ye eksiksiz hazırlanma olanağı tanıyan Vitamin'in ilk 1
ayında toplam 4.3 milyon ders içeriği izlendi. Yeni nesil ölçme değerlendirme sistemi ile eksiklerini detaylı olarak tespit edebilme olanağına sahip olan öğrenciler, www.vitaminegitim.com'u ders çalışmak ve sınavlara hazırlanmak için yoğun olarak kullanıyor. Konu anlatımları ve avantajlı paketlere ilginin göze çarptığı Vitamin'de öğrencilerin yüzde 41'i avantajlı paketleri, yüzde 34'ü konu anlatımlarını, yüzde 23'ü sınavları, yüzde 2'si ise yabancı dil uygulamalarını tercih etti. Öğrenciler, boş
zamanlarında ise en çok Vitamin üyelerine özel olarak üretilen akvaryum oyunu Aquavitt'e ilgi gösterdi. Öğrencilerin Vitamin'de en çok tercih ettiği ders matematik oldu. Fen ve teknoloji küçük bir farkla matematiğin hemen arkasında yer alırken, diğer derslere ilgi sırasıyla sosyal bilgiler, Türkçe, fizik oldu.
Vitamin ayrıca içeriğini, ekosistemine dahil ettiği içerik ortaklarıyla her geçen gün zenginleştirmeye devam ediyor. Öğrencilerin dersleri severek, heyecan duyarak, keşfederek, kalıcı bir şekilde öğrenmelerini sağlayan www.vitaminegitim.com hakkında öğrenciler, Vitamin'de ders çalışarak sınavlara hazırlanmanın faydalarını dile getirdiler. Öğrencilerin görüşleri şöyle oldu:
"Yeni Vitamin çok hoşuma gitti. Sınav gününden önceki akşam çantam artık hep boş oluyor. Test kitaplarım evde. Vitamin sayesinde sınavlar artık çoook kolay"
"Vitamin çok güzel, seni sınavda 1. yapar"
"Bu Vitamin harika, sınavlara çıkacak sorulara hazırlıklıyım artık"
"Bence Vitamin çok yararlı bir site. Sınavlardaki başarımı arttırdı"
"Yeni Vitamin'i çok güzel buldum. Sınavlarıma hep buradan çalışıyorum ve güzel dereceler elde ediyorum"
Yüzde yüz Türk Telekom iştiraki ve Türkiye'nin en büyük eğitim teknolojileri şirketi olan Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. yetkilileri ise, 24 yıllık deneyimleriyle süreç içerisinde bilgisayar destekli eğitimi yaygınlaştırdıklarını, yalnızca bir aylık verilerin bile öğrencilerin online eğitime ilgisinin önemli bir göstergesi olduğunu ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.