- 02 Eylül 2019

Ali Erbaş: Her Müslüman Kur'an'ı öğrenecek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelen öğrencilerle bir araya geldi.

KKTC’den gelen öğrencilerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Genç yaşımızda Kur’an-ı Kerim’i öğreneceğiz ve oradaki emirler doğrultusunda yaşamaya çalışacağız. İslam güzellikleri dünyaya yaymayı emreder, bunların başında da güzel ahlak gelir” dedi.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği “Değerler Eğitimi” ve Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Yazımda Kardeşlik Var” projeleri kapsamında Türkiye getirilen öğrenciler, programlarına Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı ziyaret ederek başladılar.

Başkan Erbaş, ziyarette yapmış olduğu konuşmada öğrencileri Başkanlıkta görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, programın öğrenciler açısından hem Türkiye'yi hem de medeniyetimizi daha yakından tanımak için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Kur’an-ı Kerim’in ilk inen ayetlerinden bahseden Başkan Erbaş, “İlk inen ayette, “Oku, yaratan Rabb'inin adıyla oku” buyruluyor, sonra ayetin devamında kalemden ve öğrenmekten bahsediyor. Bu da Kur’an'a inananların elinden kitap ve kalem düşmeyecek anlama gelir. Kur'an elinden düşmeyecek. Bizler bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı olarak çocuklarımıza, gençlerimize, sizin gibi kardeşlerimiz için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Sizin daha birikimli bir insan olmanız ve toplumlara rehberlik edebilecek, yön verebilecek makamlara yükselebilmeniz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.