- 09 Ağustos 2019

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Demek ki şükrediyoruz!

Arafat’a İntikal ve Arafat’tan Dönüş Planlama ve Koordinasyon Toplantısı’nda kafile başkanlarıyla bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Rabbimiz yıldan yıla hizmetlerimizi, başarılarımızı artırıyor. Demek ki şükrediyoruz” dedi.

Mekke’de bulunan Hac İdare Merkezi’nde Arafat’a İntikal ve Arafat’tan Dönüş Planlama ve Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hac organizasyonunda her geçen yıl hizmetlerinin ve başarılarının arttığını ifade ederek, “Rabbimiz yıldan yıla hizmetlerimizi, başarılarımızı artırıyor. Demek ki şükrediyoruz. Şükrümüz çalışmalarımız, faaliyetlerimiz, gayretlerimiz, salih niyetlerimiz, samimiyetimizdir. Bunlar arttıkça Allah da bizi daha başarılı kılıyor” dedi. 

Başkan Erbaş, hac yolculuğunun hacı adaylarının hayatına değer katması, kalıcı izler bırakması için var güçleriyle çalışmalarının başlıca sorumlulukları olduğunu belirterek “Unutmayalım ki, ekibinizde bulunan herkese karşı samimiyet, iyi niyet ve gayretle; motive ve rehberlik edici bir tutum takınarak istişareyi merkeze alan bir koordinasyon ve iletişim içinde olmak hem müşkilimizi âsân eyleyecek hem de manevi açıdan bereketli bir ibadet ortamı oluşturacaktır. Her birinizin bu doğrultuda bir coşku, samimiyet ve özveriyle üstlendiğiniz görevi layıkıyla gerçekleştireceğine Allah’ın izniyle inancım tamdır. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz daha güzel hizmetlere vesile olacaktır” diye konuştu.

Toplantıda, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Arafat’ta ve ondan sonraki süreçlerde yapılacak ibadetlerle ilgili bilgiler aktardı.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü ve Hac İdare Merkezi Başkanı Remzi Bircan ise, hac organizasyonunda görev alan kafile başkanları ve din görevlilerine, Arafat’a intikallerin ve Arafat’tan inişlerin sorunsuz bir şekilde sağlanması konusunda hatırlatmalarda bulundu. Bircan Arafat’a intikal ve dönüşlerin nasıl olacağını, Müzdelife’de hacıların hangi noktalarda vakfe yapacaklarını ve şeytan taşlamaya giderken hangi güzergâhların kullanılacağını harita üzerinden anlattı.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.