1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Türkiye'nin Güçlü Olması İstenmiyor
Türkiye'nin Güçlü Olması İstenmiyor

Türkiye'nin Güçlü Olması İstenmiyor

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Bakanlarımızın Avrupa’ya girişini engelleyen Avrupa devletlerinin Türkiye’nin gelişmesini ve güçlü bir devlet olmasını istemediklerini” söyledi.

A+A-

Avrupa, Türkiye’nin güçlü devlet olmasını istemiyor.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Bakanlarımızın Avrupa’ya girişini engelleyen Avrupa devletlerinin Türkiye’nin gelişmesini ve güçlü bir devlet olmasını istemediklerini” söyledi.

Avrupa devletlerinin tavrı, bizim düşüncelerimizin ve ‘referanduma evet!’ açıklamalarımızın doğru olduğunu gösteriyor.
16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi Türk vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla başta Almanya, Hollanda ve diğer Avrupa devletlerine gitmek isteyen Bakanlarımızın engellenmesini, ahlak ve siyasi teamüllere yakışmayan tavırlarda bulunulmasını eleştiren Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Avrupa devletlerinin tavrı, bizim düşüncelerimizin ve ‘referanduma evet!’ açıklamalarımızın doğru olduğunu gösteriyor,” dedi.

Hem Almanya hem de Hollanda’nın sergilemiş olduğu bu tavırlar ırkçıdır.

Özdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Başta Almanya ve Hollanda gibi Avrupa devletlerinin Türk Bakanlara zorluk çıkarması, ülkeye girişlerinin engellenmesi son derece saygısız ve terbiyesizce girişimlerdir. Diplomatik teamüllere aykırıdır. Hem Almanya hem de Hollanda’nın sergilemiş olduğu bu tavırlar ırkçıdır. Avrupa’da özellikle Türklere yönelik milliyetçi söylemlerin ve saldırıların ekonomik, sosyal ve siyasi ilişkilerimizi bozmasına fırsat verilmemelidir. İlişkilerin bozulması başta Avrupa devletlerine zarar verir. Bu nedenle son zamanlarda ortaya çıkan tablo son derece düşündürücüdür. Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa devletleri aklını başına alsın.

Türkiye’nin güçlü devlet olması istenmiyor.

Avrupa şunu çok iyi görüyor; Türkiye’de meydana gelecek bir sistem değişikliği Türkiye’nin önünü açacak, Türkiye’nin gelişerek büyümesini ve kalkınmasını hızlandıracak. Türkiye yeniden İslam devletlerinin tek lideri olacak. Müslümanların, halifeliğin kalesi gözüyle bakacağı güçlü bir konuma gelecek. Millet olarak gelişeceğiz, zenginleşeceğiz. Gayri safi milli gelirden kişi başına düşecek gelir artacak ve milletin her ferdi ekonomik olarak rahat, huzurlu ve mutlu olacak. Müslüman Türk halkı geleceğinden emin olacak, kendini daha güvende hissedecek. Dünya devletleriyle ilişkilerimizde güçlü Türkiye’nin temsilcileri olarak söz sahibi olacağız. Ortadoğu da lider olacağız. Ortadoğu’nun zenginliklerini tek başına kullanmak isteyen Avrupa devletleri, güçlü Türkiye’nin Ortadoğu da dengeleri değiştireceğini biliyor. Hesaplar başka… Bu nedenle Avrupa ziyaretlerine çıkan Bakanlarımız engelleniyor. Bunu milletin görmesi ve tercihini buna göre kullanması gerekiyor.”

Müslümanları ayağa kaldıracak bir sisteme destek vererek Türkiye’nin liderliğinde İslam’ı yeniden diriltmeliyiz.

Hollanda’da vatandaşlarımıza yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını ve İslam devletlerinin hırpalandığını, Müslümanların din kardeşleriyle savaştırıldığını belirten Özdemir “Bugün İslam devletleri savaşlar nedeniyle zayıflamış durumda. Ekonomileri çökmüş, enflasyon ve yoksulluk artmış, kendi içinde bile birliği sağlayamayacak kadar aciz duruma düşmüştür. İslam coğrafyasında birliği sağlayacak Müslüman dirliğini kuracak ve koruyacak tek ülke Türkiye’dir. Türkiye son kaledir. Bu kale de düşerce Müslümanlar köle olarak yaşar,” ifadelerini kullanarak Türkiye’ye saldırıların altında bu gerçekler yatmaktadır. Millet olarak uyanık olmalıyız. Haçlı zihniyetine karşı bütün Müslümanları ayağa kaldıracak bir sisteme destek vererek Türkiye’nin liderliğinde İslam’ı yeniden diriltmeliyiz,” dedi.

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.