1. HABERLER

  2. VAKIF-DERNEK

  3. Türkiye'de ve Dünya'da Think Tankler
Türkiye'de ve Dünya'da Think Tankler

Türkiye'de ve Dünya'da Think Tankler

Uluslararası Gençlik Strateji Araştırma Merkezi (UGSAM) "Türkiye'de ve Dünya'da Think Tank'ler" adlı çalışmasını yayınladı.

A+A-

UGSAM "Türkiye'de ve Dünya'da Think Tank'ler" çalışmasında Think Tank'lerin tarihi gelişimi, Türkiye'deki Think Tank'leri ve dünyadaki önemli Think Tank'lerin isim listesini yayınladı.

UGSAM Koordinatörü Abdurrahman Gençler geçtiğimiz Pazar günü Ankara'da gerçekleştirilen UGSAM Değerlendirme ve Planlama Toplantısı'nda konuya işaret ederek şu cümleleri ifade etti: "Think Tank merkezlerinin gerçek manada önem ve mahiyeti anlaşılmadan, devletlerin yarını düşünebilmeleri yada uzun vadeli çalışmaları yapabilmeleri mümkün değildir. Bir hedefiniz olabilir lakin o hedefe giden yolu, çıkabilecek engelleri ve diğer faktörleri ancak stratejiler ile çözebilirsiniz. Bu çalışmanın önemini bilmese ABD'de neden 2000'e yakın merkez açsın ki! Etüd çalışmaları olmadan söylemler sığ ve dar ölçekli kalır. Bu stratejileri geliştirmek için ciddi etüd çalışmaları yapılmalıdır. Elinizdeki bu dosya bizi dünyayı okuyabilmekte ileri seviyeye taşıyacaktır. Çünkü yurt dışındaki merkezler ve onların çalışmaları bilinmeden ilgili devletin yapısı, politikaları bilinemez"

Dosyaya www.ugsam.com/turkiyede-ve-dunyada-think-tankler_d32.htmladresinden ulaşılabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.