1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Kamu-Sen’den Yusuf Yazgan’a cevap
Türkiye Kamu-Sen’den Yusuf Yazgan’a cevap

Türkiye Kamu-Sen’den Yusuf Yazgan’a cevap

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK “Cebeci misafirhanesi sendikacı eliyle satılmış” başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığını belirterek bir açıklama yapmıştır.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK “Cebeci misafirhanesi sendikacı eliyle satılmış” başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığını belirterek bir açıklama yapmıştır.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK açıklamasında “16 Nisan 2010 yılında SGK yönetim kurulu toplantısında misafirhanelerin satışı ve özel sektöre kiralanmasına yönelik alınan kararda Türkiye Kamu-Sen eski Genel Başkanı Bircan Akyıldız’ın imzasının da olduğu ve “Cebeci misafirhanesi sendikacı eliyle satılmış” başlıklı gazete haberi gerçeği yansıtmamaktadır.

Adı geçen Cebeci misafirhanesi ile Sosyal Güvenlik Kurumuna ait misafirhanelerin tamamının işletme hakları veya mülkiyetlerinin devredilmesi 5 Kasım 2009 tarihinde SGK yönetim kurulunun toplantısında alınmış bir karardır.

 Bu toplantıya Memur-Sen temsilcisi Yusuf Yazgan’da katılmış ve toplantıda şu karar alınmıştır:

SGK’ya ait misafirhanelerin işletme veya mülkiyetlerinin devredilmesine ve bu konuda ilgili birimlerce çalışma yapılması ve rapor düzenlenmesine karar verilmiştir.

Bu toplantıya ifade etiğimiz gibi Memur-Sen Temsilcisi Yusuf Yazgan’da katılmış ve alınan bu karara imza koymuştur. Alınan karar gereği ilgili birimlerin düzenledikleri raporlara istinaden yönetim kurulu 16 Nisan 2010 tarihinde eski Genel Başkanımız Bircan Akyıldız’ın da katılımıyla toplanmış ve satışa karşı bizzat Sayın Akyıldız’ın direnmesi sonucu söz konusu tesislerin kiralama yöntemiyle, ayrıca kurum personeline harcırah kanununda belirtilen bedeller dahilinde % 25 yer ayrılması şeklinde şartname hazırlanmasına karar verilmiştir.”  dedi.

 İsmail KONCUK açıklamasında ayrıca Yusuf Yazgan  hakkında şunları söyledi: “Hazırlanan şartnameler ve sözleşme taslaklarının kabul edilmesi 16 Temmuz 2010 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında karar altına alınmıştır. Ancak bu tarihte kamu çalışanlarını temsilen yönetim kurulu üyesi olan Yusuf Yazgan bu toplantıya izin alarak ve bilerek katılmamış adeta masadan kaçmıştır.”

Büro Memur-Sen’in Konuya İlişkin Açıklaması.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.