1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Türkiye genelinde 25 bayisini 4S konsepti ile yenileyecek
Türkiye genelinde 25 bayisini 4S konsepti ile yenileyecek

Türkiye genelinde 25 bayisini 4S konsepti ile yenileyecek

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, ağır ticari araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için ‘Ford Trucks’ konsepti altında kamyona özel yeni bir yapılanma başlattıklarını duyurdu.

A+A-

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, ağır ticari araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için ‘Ford Trucks’ konsepti altında kamyona özel yeni bir yapılanma başlattıklarını duyurdu. Koç, "Ford Trucks bayilerimiz, satış, servis, yedek parça ve 2. el hizmetlerini tek çatı altında birleştirerek büyüyecek." dedi.

Ali Koç, İzmir’de 4S konseptiyle inşa edilen Ford Trucks Büyükkarcı bayiinin açılış törenine katıldı. Koç, burada yaptığı konuşmada, 2014 yılı sonuna kadar 25 bayinin 4S konsepti ile yenileneceğini söyledi. Koç Ailesi, Koç Topluluğu ve Ford Otosan olarak kamyon işine büyük önem verdiklerini vurgulayan Koç, "Türkiye’nin ilk kamyon üreticisi olarak bugün baktığımızda, 1500 kişinin çalıştığı Eskişehir İnönü fabrikasında, 53 yılda kazandığımız tecrübeyle, 180 bin adet kamyon üretildi. Gururla söylemek isterim ki; bugün geldiğimiz nokta itibariyle Ford Trucks, Ford Otosan’ın ve Türkiye’nin dünya markasıdır." dedi. Ford Otosan’ın, ağır ticari araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmak için ‘Ford Trucks’ konsepti altında kamyona özel yeni bir yapılanma başlattığını aktaran Koç, bu yeni yapılanmayla birlikte, eskiden ayrı çatılar altında yürütülen satış, servis, yedek parça ve 2.el hizmetlerini 4S yapısı ile tek çatı altında birleştirdiklerini kaydetti.

"AR-GE MERKEZİMİZDE 400 MÜHENDİSİMİZ KÜRESEL CARGO İÇİN ÇALIŞIYOR"

Ali Koç konuşmasında, genişleyen Ford Cargo ürün gamı ile iç pazarda ivmeyi artırdıklarını da belirterek, 2010 yılında Ford Motor Company ile imzaladıkları Global Cargo anlaşmasına da değindi. Bu anlaşmayla, Global Cargo Büyüme Stratejisi doğrultusunda, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika pazarları başta olmak üzere 3 kıtada toplam 60 ülkenin kamyon satış, organizasyon ve distribütör atama haklarının Ford Otosan’a verildiğini dile getiren Koç, şöyle devam etti: "Bununla birlikte Ford Otosan’ın Gebze Mühendislik merkezinde çalışan 1240 mühendisinin 400’ü Küresel Cargo projelerinde tüm dünyada satılacak Cargo kamyonların geliştirilmesi çalışmalarını yürütüyor ve bu çalışmalar artarak devam ediyor. Bu anlaşmanın ilk ürünü olan 1846T çekicimizin tüm mühendislik ve Ar-Ge çalışmaları Ford Otosan mühendisleri tarafından tamamlanarak 2013 yılı başında pazara sunuldu. Dayanıklılık, güvenlik, kalite ve performans özellikleri ile müşteri beklentilerinin ötesine geçen bu ürünümüz ile uzun vadede 60 ülkeye ihracat hedefliyoruz. Ford Otosan mühendislik ve tasarım gücü ile şekillenen 1846T çekicimiz, bu sene ilk defa katıldığı ITOY (2013 Uluslararası Yılın Kamyonu) yarışmasında 3.’lük ödülüne layık bulunarak hem Ford Otosan’ı hem Türkiye’yi gururlandırdı. Avrupa’da yedi kız kardeş olarak bilinen önemli kamyon üreticileri ile rekabet edecek yeni çekicimiz, daha pazara sunulmadan Avrupa’nın önde gelen isimlerinin büyük beğenisini kazandı ve çekici sınıfında yeni bir sayfa açacağı özellikle belirtildi."

"ÇİN’E MOTOR TEKNOLOJİSİ İHRAÇ ETTİK"

Ford Otosan’ın Türkiye otomotiv sektöründe Ar-Ge’ye en büyük yatırımı yapan ve mühendislik çalışmalarını ihraç eden bir şirket olduğunu da belirten Koç, dünyanın en büyük kamyon pazarı olan Çin’de motor üretimi için Jiangling Motors Corporation Limited Şirketi ile motor teknolojisi lisans anlaşması imzaladıklarını da hatırlattı. Ali Koç, "12 yıllık anlaşma süresince yüzde yüz Ford Otosan mühendisliğinin bir ürünü olan Ecotorq motorlar Çin’de de üretilecek ve JMC markalı araçlarda kullanılacak." dedi.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.