1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Geneli Hava Durumu (12 Şubat 2017)
Türkiye Geneli Hava Durumu (12 Şubat 2017)

Türkiye Geneli Hava Durumu (12 Şubat 2017)

Yapılan son değerlendirmelere göre, 12 Şubat 2016 Pazar günü hava sıcaklığının ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

A+A-

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz (Çorum hariç) ile Akşehir, Erzurum, Ardahan, Kars, Van, Şırnak, Hakkari, Adıyaman ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, K. Maraş, Hatay, Osmaniye, G. Antep, Kilis, Ş. Urfa, Mardin ve Batman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

Marmara: Çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Çanakkale'nin iç kesimleri ve Balıkesir çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  

Bursa :  Çok bulutlu, zamanla hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı, 4°C

İstanbul :Çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı, 4°C

Ege: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.  

İzmir :  Parçalı ve az bulutlu,10°C

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, K. Maraş ve Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, bu sabah saatlerinde Akşehir çevrelerinin kar yağışlı, gece saatlerinden itibaren K. Maraş'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Adana :  Parçalı ve çok bulutlu,18°C

Antalya :  Parçalı ve az bulutlu,18°C

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Ankara :  Parçalı ve çok bulutlu,3°C

Konya :  Parçalı ve çok bulutlu, 3°C

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla bölge genelinin hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Bolu :Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif olmak üzere kar yağışlı,2°C

Orta ve Doğu Karadeniz:Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Samsun :Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı,5°C

Trabzon :Çok bulutlu, zamanla karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı,5°C

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Erzurum çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Ardahan çevreleri, zamanla Van, Hakkari, Şırnak, Kars ve Iğdır çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Elazığ : Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, 7°C

Güneydoğu Anadolu: Parçalı, yer yer çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Ş. Urfa çevreleri ile zamanla Mardin ve Batman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Siirt ile akşam saatlerinden itibaren Adıyaman çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğusunda bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Adıyaman :Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı,13°C

Batman : Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, gece saatlerinde sisli, 5°C

Diyarbakır :  Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli, 5°C

Gaziantep: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu , 11°C (İLKHA)

Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.