1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Haber-Sen: PTT şubeleri birleştirilmeli
Türk Haber-Sen: PTT şubeleri birleştirilmeli

Türk Haber-Sen: PTT şubeleri birleştirilmeli

Türk Haber-Sen Bursa Şubesi Başkanı Orhan Avcı, geçen cuma günü Duaçınarı Mahallesi'ndeki PTT tahsilat bürosunun soyulması üzerine yaptığı açıklamada PTT şubelerinin birleştirilemsi gerektiğini söyledi.

A+A-

Türk Haber-Sen Bursa Şubesi Başkanı Orhan Avcı, geçen cuma günü Duaçınarı Mahallesi'ndeki PTT tahsilat bürosunun soyulması üzerine yaptığı açıklamada PTT şubelerinin birleştirilemsi gerektiğini söyledi.
Orhan Avcı, geçtiğimiz günlerde Bursa’da Duaçınar Mahallesi'ndeki PTT Şubesi'nin soyulmasının ardından açıklamalarda bulundu. PTT Genel Müdürü Osman Tural’a Esenevler Şubesi soygunu sonrasında PTT Şubelerinin birleştirilmesini önerdiklerini belirten Avcı, “Kendisi teklifi kabul edip gerekli talimatı verdiğini biliyoruz. Uygulamada başmüdürler ve merkez müdürleri illere gelen kontrol heyetlerini yanlış yönlendirdiler. Geçen süre içinde şubelerin birleşmesi yerine yeni şubeler açıldı. Şubelerin birleştirilmeden soygunların önlenmesi mümkün değildir” dedi.

“PTT ŞUBELERİNİN BİRLEŞMESİ GEREK”
Şubelerin birleşmesi halinde memurların can güvenliğinin sağlanacağını belirten Avcı, “Devletin parası güvence altına alınmış olacak. Çalışanlar sosyal haklarını kullanabilecek. Vatandaş daha kaliteli ve uzun süre kuyrukta beklemeden hızlı bir hizmet alacak. Bursa’da 100’ü aşan şube yerine tam donanımlı 30 merkez kurulduğu zaman, maliyetler düşecek, hizmet kalitesi ve güvenliği artacaktır” dedi.

“PTT YETKİLİLERİ DEVLETİ ZARARA UĞRATIYOR”
PTT soygunlarında yaklaşık 20 milyon lira devletin parasının çalındığını iddia eden Avcı, “Önlemler almayan PTT yetkilileri devleti zarara uğratıyor. Çözüm yolu olarak şubelerin birleştirilmesini talep ediyoruz. Bunu gerçekleştirilirken proje hazırlama konusunda da açık destek vereceğiz. Devlet vatandaşının can ve mal güvenliğini korumakla yükümlü. Kurum idarecileri kendi memurunu ve işyerini savunmaktan aciz kalmıştır. Bir girişimci döviz bürosu, kuyumcu gibi bir işletme açacağı zaman, emniyet birimleri, güvenlik açısından pek çok prosedürü yerine getirip, alarm, güvenli işyeri, silah ruhsatı, cadde üzeri şartı, güvenlik kamerası ve şartları ararken, devletin kurumu PTT önüne gelen ucuz gördüğü her işyerini şubeye çevirmiştir” dedi.
Avcı, şube birleştirilmesi önerimize kulak verip gerçekleştirilmediği sürece soygunlar devam edeceğini belirterek, kurum zararı artmaya devam edeceğini söyledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.