1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Eğitim Sen'den üyelerine yüksek lisans imkanı
Türk Eğitim Sen'den üyelerine yüksek lisans imkanı

Türk Eğitim Sen'den üyelerine yüksek lisans imkanı

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M.

A+A-

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, Türk Eğitim Sen İstanbul Şubeleri olarak, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile bir anlaşma yaparak üyelere Eğitim Yönetimi ve Denetimi Dalında Tezsiz ve Tezli Yüksek Lisans ve aynı anabilim dalında Doktora yapma imkânı sağladıklarını belirtti. 
Yazılı açıklama yapan Bostan, “Türk Eğitim Sen İstanbul Şubeleri olarak, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile bir anlaşma yaparak üyelerimize Eğitim Yönetimi ve Denetimi Dalında Tezsiz ve Tezli Yüksek Lisans ve aynı anabilim dalında Doktora yapma imkânı sağladık. Üyelerimiz yüksek lisans ve doktora programlarından yüze 50 indirimli faydalanacaklardır. Bu imkândan faydalanmak isteyen üyelerimiz 25 Ağustos 2012 tarihine kadar bağlı bulundukları sendika şubelerimize başvurmaları gerekmektedir” dedi.
Üyelere uygulanacak olan yüksek lisans ve doktora programlarının %50 indirimli fiyatlarını açıklayan Bostan, “Tezsiz Yüksek Lisans: 4000 TL, Tezli Yüksek Lisans: 4400 TL, Doktora: 12000 TL. Yüksek Lisans Ödemelerinde en az 10 ay, Doktorada daha fazla taksit imkânı sağlanmaktadır” diye konuştu.
Eğitim Yönetimi ve Denetimi Dalında Yüksek Lisans ya da Doktoraya başvuracakların İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinin ilan ettiği Genel Şartları taşıması gerektiğini de hatırlatan Bostan şunları söyledi;
“Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına başvurabilmek için ALES’ten (SÖZ, EA veya SAY puan türleri) en az 55 puan alınması zorunludur. Doktora programına başvurabilmek için; ALES’ten (SÖZ, EA veya SAY puan türleri) en az 55 puan, ÜDS, KPDS’den (Yabancı Dilden) en az 55 puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan alınması zorunludur. ALES belgesi olmayanlar Tezsiz Yüksek Lisans Programı derslerine “Özel Öğrenci” statüsünde kabul edilebilirler. Özel öğrenci statüsünde ders alanlar, Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen paket program ücretini öderler. Özel öğrenciler, öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Ancak, daha sonraki dönemlerde ALES’ten asgari puanı alıp, öğrenci olarak kaydolmaları durumunda, özel öğrenci iken başardıkları yüksek lisans dersleri, kayıt oldukları programın kredi toplamının yüzde 50’sini geçmemek şartı ile saydırabilirler.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.