1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Eğitim Sen'den hükümete karne
Türk Eğitim Sen'den hükümete karne

Türk Eğitim Sen'den hükümete karne

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi tarafından “2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Gaziantep Milli Eğitimi’nin Başarı Durumu” yazılı bir karne hazırlandı.

A+A-

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesi tarafından “2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Gaziantep Milli Eğitimi’nin Başarı Durumu” yazılı bir karne hazırlandı.

Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, yaptığı açıklamada, ülke genelinde tüm çocukların karne alacağını söyleyerek, velilerin çocuklarına her iki durumda da sahip çıkmasını istedi. 2012 eğitim-öğretim yılında öğretmenlerin görevlerini sağlıklı yapmamaları için her şeyin yapıldığını dile getiren Avan, “Yarın Ülke genelinde çocuklarımız karnelerini alacaklar. Yıl boyunca öğrencilerle yapılan eğitim-öğretim faaliyetlerinin sonucu değerlendirilip karne olarak öğrencilere sunulacak. Sevinen öğrencilerimiz olduğu gibi üzülen öğrencilerimiz de olacak elbette. Anne ve babalar, öğrencilerimizin her iki durumunu birlikte paylaşarak, hayata hazırlanmada çocuklarımıza yardımcı olmalıdırlar. Velilerimiz, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın her halini anlayışla karşılayarak, olumlu yönde gelişmelerin devamı için gerekli planlamaları yapmalıdırlar. Ülke genelinde eğitim-öğretim açısından çelişkilerle dolu bir yılı geride bırakıyoruz. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerin görevlerini sağlıklı yapamaması için adeta her şey yapıldı” dedi.
“Türk Milli Eğitiminin teşkilat yapısıyla oynandı” diyen Avan, “Bakanlık merkez teşkilatındaki bürokratlar kızağa alınarak, bazıları çalışamaz hale getirilerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tecrübe birikimi ortadan kaldırılıp eğitimde kaos ortamı hazırlandı. Müfettişler bir gecede bir çok hakkı ellerinden alınarak il denetmeni yapıldı. Milli Eğitimi, milli olmaktan çıkarmak için her çalışma yapıldı. 3797 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun’daki Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevlerindeki milli hedefler ortadan kaldırıldı. Atatürk, Türk kültürü ve milli kültür değerlerine göre vatandaş yetiştirme hedefinden vazgeçildi. Bu dönemde milli değerlere savaş açılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığının milliliği kaldırılarak, gaflet ve delalet yolculuğuna çıkıldığı açıkça görülmektedir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.