1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Türk Diyanet Vakıf-Sen Adana’ya Çıkarma Yaptı
Türk Diyanet Vakıf-Sen Adana’ya Çıkarma Yaptı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Adana’ya Çıkarma Yaptı

Adana İlçe temsilcilerini bilgilendirmeye yönelik Genel Merkezce organize edilen Teşkilat Eğitim ve İstişare Toplantısı Türk Diyanet Vakıf-Sen Adana Şubesi toplantı salonunda yapıldı.

A+A-

Adana teşkilatındaki İlçe temsilcilerini bilgilendirmeye yönelik Genel Merkezce organize edilen Teşkilat Eğitim ve İstişare Toplantısı Türk Diyanet Vakıf-Sen Adana Şubesi toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya, Genel Merkez Yönetiminden Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Genel Başkan Yardımcıları Kenan AK ve Orhan Kartal katıldı. Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı başta olmak üzere Şube Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları ile İlçe Temsilcileri ve üyelerimizin de katıldığı Teşkilatlanma Eğitim ve İstişare Toplantısında Şube Başkanı Ayhan Arabacı’nın selamlama konuşmasında İlçe Temsilcilerine yönelik yapılan istişare toplantısının faydalı olacağını temsilcilerimizin bilgilendirilmesinin daha sık yapılması gerektiğini ifade etti.

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, de “Sendikanın yapılan çalışmalarını ve gündemi değerlendirdi. Memurların İş Güvencesinin kaldırılmak istenmesine karşın yetkili konfederasyonun sesini çıkarmadığını memurların hakkını yine sadece Türkiye Kamu-Sen’in savunduğunu ifade etti. 2017 yılında yapılan maaş artışlarının daha birinci ay dolmadan enflasyona yenik düştüğünü vergi dilimleriyle memurun kayıpta olduğunu ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığının imkânlarının çok geniş olduğunu, Kurum personeliyle paylaşılması gerektiğini 30 yılını dolduran bir görevlinin en azından sınavsız olarak bir defa hacca bir defa umreye gitmesinin yolunun açılması için Kıdem esasını savunduklarını bunun için Hac ve Umre görevlendirilmelerinin kıdem esası alınarak yapılmasın gerektiğini söyledi.

Daha sonra Genel Başkan Yardımcıları Kenan AK ve Orhan Kartal’da kendi faaliyet alanları ile sendikal çalışmalar, üye çalışmaları ve Diyanet İşleri Başkanlığında ve Müftülüklerde Üyelerin karşılaştığı sıkıntılar ve çözüm önerileri ile ilgili sunumlarla katılımcılara bilgiler verdiler.

Adana İlçe Temsilcilerine Genel Merkez tarafından ihtiyaç duydukları moral ve motivasyon sağlayıcı bilgiler, Daha etkin ve başarılı olabilmek için sendikal çalışmalarda ihtiyaç duyacakları bilgi ve belgeler, Sendikanın mali işleyişi, Teşkilat çalışmaları, Mevzuat bilgisi, Etkili iletişim, Beden dili, Referandum sürecinde bir din görevlisi olarak uyulması gereken kurallar konularında bilgiler sundular.

Toplantı öncesinde Kozan, Sarıçam ve Çukurova İlçe Müftüleri ve personel toplantılarına katılarak bilgilendirmede bulundular.

Yarın ise yeni atanan Adana il Müftüsü Hasan Çınar’a hoş geldin ziyareti ve Müftü Yardımcıları ve personel ziyaret edilecek. Daha sonra Kuran Kursu Öğreticileri toplantısına katılacaklar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.