1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Büro-Sen'den şerh
Türk Büro-Sen'den şerh

Türk Büro-Sen'den şerh

Türk Büro-Sen internet sitesinde aşağıdaki açıklamayı yapmıştır: Memurun büyük umutlarla beklediği Toplu Sözleşme süreci, 30 Nisan’da başlamıştır.

A+A-

Türk Büro-Sen internet sitesinde aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

Memurun büyük umutlarla beklediği Toplu Sözleşme süreci, 30 Nisan’da başlamıştır. Sendikamız Türk Büro-Sen; Yetkili olduğu hizmet kolunda çalışanların taleplerini sonuna kadar savunmuştur. 
 
Ancak 24 Nisan 2012 tarihinde sendikamız tarafından Devlet Personel Başkanlığı’na verilen Toplu Sözleşme teklifinde yer alan ve hizmet kolumuz kapsamındaki mali ve sosyal haklar kapsamına giren diğer konulara ilişkin olarak Kamu İşveren Heyetince herhangi bir teklifte bulunulmamıştır. Sendikamız tarafından yapılan tekliflerin bir bölümü kamu görevlilerinin genelini veya birden fazla hizmet kolunu ilgilendirmesi nedeniyle Kamu İşveren Heyetince değerlendirilmemiştir.
 
Kamu İşveren Kurulu, talep ve isteklerimizi yerine getirmediği için kanun gereği sendikamız, Kamu Görevlileri Hakem Heyetine gidecek olup, hakem nezdinde mücadelemize devam edeceğiz.
 
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, nihai kararlarını en geç 29 Mayıs’a kadar verecektir.(Kamu İşveren Kurulu'nca üç talebimiz daha Hizmet Kolu Talebi olarak değerlendirilmiştir.)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.