1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Tüm Memur-Sen 2.Olağan Genel Kurulunu Yaptı
Tüm Memur-Sen 2.Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Tüm Memur-Sen 2.Olağan Genel Kurulunu Yaptı

2013 yılında Sendikal faaliyetlerine başlayan Tüm Memur-Sen Konfederasyonu, 22-23 Temmuz 2017 tarihinde 2. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

A+A-

2013 yılında Sendikal faaliyetlerine başlayan Tüm Memur-Sen Konfederasyonu,  22-23 Temmuz 2017 tarihinde 2. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Konfederasyona bağlı sendikaların genel merkez yönetimleri ve delegelerin katıldığı kongreye onur konukları olarak Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Kurucu Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ ile Diva-Sen eski genel başkan yardımcısı Hacı KÖKSAL da katıldı.

Divan başkanlığını Hacı KÖKSAL’ın yaptığı kongrede, konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen kurucu genel başkan Hüseyin DEMİRCİ; “Hem Diva-Sen’in hem de Tüm Memur-Sen’in kuruluş amacı, sendikal alanda var olan boşluğun doldurulması ve sendikacılığın gerçek mecrasında faaliyetlerde bulunması içindi. Bununla beraber,  sendikacılıkta yeni bir söylem geliştirip gerçek sivil toplum harekâtını hayata geçirmek düşüncesiyle kurduğumuz sendika ve konfederasyonumuzun kurulduğu günden bu ana dek çizgisinden sapmadan yoluna devam ettiğini görmem beni son derece mutlu etmiştir. Sendikaların amacının tamamen meşru yollarla hak arama mücadelesi vermesidir. Lakin bir nevi sosyal dayanışmayı pekiştirmesi gereken sendikaların günümüzde bu amacından tamamen uzaklaştığını görüyor ve bu duruma çok üzülüyorum. Filhakika daha geniş anlamda asıl amacı üyelerinin özlük, mali ve sosyal haklarında iyileştirmelerin hayata geçirilmesi ve haksızlığa uğramışların haklarının hukuki yollardan alınması için çaba sarf etmesi gerekirken, sendikaların faaliyetten daha ziyade tali yollara sapmaları kamu sendikacılığının da geleceğini tehlikeye sokmuş durumdadır”. Dedi. Kurucu genel başkan DEMİRCİ sözlerini şöyle sürdürdü; “15 Temmuz FETÖ/PDY terör örgütünün ülkemize ve milletimize yaşattığı tablo unutulur cinsten değildir. Bu manada aziz milletimizin göstermiş olduğu mukavemeti ve cennet vatanımıza sahip çıkmaları göğsümüzü kabarttı. Müteşekkiriz. Ayrıca son zamanlarda İsrail tarafından kutsal emanetlerimizden birisi ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’da Müslüman kardeşlerimize karşı uygulanan barbarlıklar kanayan yaramız haline gelmiştir. Tarihin her evresinde olduğu gibi bu konuda da necip milletimizin Kudüs’e olan hassasiyetinin kabaracağına ve en kısa zamanda Mescid-i Aksanın yeniden hürriyetine kavuşacağına olan inancım tamdır.” Diyerek, 2.Olağan Genel Kurulunun yapıldığı Tüm Memur-Sen Konfederasyonunun seçilecek olan yeni yönetimine başarılar diledi ve sözlerini tamamladı.

Daha sonra, konfederasyona üye Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan DEMİRCAN, Birlik Eğitim-Sen Genel Başkanı Murat KARATAŞ, Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil TADİK, Tüm TOT-Sen Genel Başkanı Hüseyin YILMAZ ayrı ayrı selamlama konuşması yaptılar.

Son olarak Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ söz aldı. Divan kurulunu ve delegeleri selamlayan genel başkan Çopursuz, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz FETÖ/PDY terör örgütünün milletimizin ve devletimizin sinesinde açtığı yaralar tarif edilemeyecek kadar derin ve acıklıdır. Lakin sevindirici olan tarafı, necip milletimizin vatanımıza sahip çıkmada gösterdiği âli cenaplıktır. Allah Teâlâ bir daha bu ve buna benzer musibetleri aziz milletimize yaşatmasın. Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak tek vatan, tek bayrak, tek millet tek devlet felsefesini benimsemiş olan herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Konfederasyon amblemimizde de görüldüğü gibi; ırkı, dili, mezhebi, meşrebi, soyu, sopu ve görüşü ne olursa olsun, ancak olmazsa olmazımız olan dört belirleyici unsura inanmış ve kabul etmiş olanların timsali el figürleri sendikal manada olduğumuz yeri göstermektedir. Çünkü insanların renklerinin, konuştukları lisan ve lehçelerinin, yaşadıkları bölge ve ait oldukları ırklarının yegâne tasarımcısı Allah Teâlâ’dır.

Diğer taraftan, İslamiyet’te ilk kıble olan, Hz.Peygamber Efendimiz (SAV)’in İsra ve Mi’rac hadisesinde adından Kur’an’da söz edilen ve tüm Müslümanların vazgeçilmezi olan Kudüs (Mescid-i Aksa)’e ayrıca din kardeşlerimize karşı İsrail devleti tarafından uygulanan barbarlık had safhaya ulaşmıştır. Yurt içi ve yurt dışında tepkilerini gösteren din kardeşlerimizin çabalarını takdirle karşılıyoruz ama gücünü kaybetmiş olan Müslümanların ağırlığı hissedilmediğinden dolayı bu çırpınışların karşılık bulacağından endişe ediyoruz. Çünkü tespih misali dağılan Müslümanların yeryüzü coğrafyasında gücü hissedilmemektedir. Zira Allah Teala Kerim kitabında müminlerin kardeş olduğunu bildirdiği halde, kardeşlikteki din faktörü ölçü ve nüans değerler olmaktan çıkmış, dünyevi hizipçilik esas alınmıştır. En basitinden yetkili sendikalar tarafından bizlere ve bizim gibi kendileri dışında olan sendikalara uyguladıkları ambargolar gözler önündedir. 15 Temmuz darbe kalkışmasını kınamak için yayınlanan bir gazetede, amblemimizin kendi amblemleriyle yan yana olmasına tahammül edemeyen yetkili konfederasyona bağlı bazı sendikalar,  tıpkı dört İslam ülkesinin Katar’a uyguladıkları ambargo misali sendikamıza ambargo uygulamışlardır. Dolayısıyla, bir arada yaşama kültürünü kaybetmiş olan Müslümanların birlik ve beraberliğinden bahsedilmesi mümkün değildir.

Ayrıca, Sendikaların var olmasının sebepleri bellidir. Üyelerinin özlük, mali ve sosyal haklarında yeni iyileştirmelere imza atmak, haksızlığa uğrayanların haklarını hukuki yollarla almak ve sivil toplum kuruluşu olmanın gerekliliğini yerine getirmektir. Fakat ne yazık ki; yetkili sendikalar en büyük haksızlığı yapmaktadır. Daire başkanları, müdürleri ve işgüzar daire çalışanları kendi sendikalarına üye olmayan kamu çalışanlarını mobinge maruz bırakmakta ve pozitif ayrımcılık yapmaktalar. Tamamen korku ve baskı uygulayarak üye sayılarını artırma cihetine giden yetkili sendikalar bu şekilde sendikal ahlakı ve kültürü ortadan kaldırmışlardır”. Diyerek sözlerini devam ettirdi.

Genel başkan Çopursuz daha sonra, Tüm Memur-Sen Konfederasyonu 2.Olağan Kurul Toplantısının hayırlara vesile olması dilek ve temennisiyle konuşmasını bitirdi.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri;

Mustafa ÇOPURSUZ             Genel Başkan

Togan DEMİRCAN                 Genel Başkan Vekili

Murat KARATAŞ                    Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim)

Celil TADİK                             Genel Başkan Yardımcısı (Toplu Sözleşme)

Hüseyin YILMAZ                    Genel Başkan Yardımcısı (Sosyal İşler)

Abdulbaki KARAKURT          Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

Ayşe YAKKAN                        Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve Halkla İlişkiler)

Osman TEMEL                       Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

Metin BİLGİÇ                         Genel Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler)

Ramazan İNAL                      Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat)

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkez Üyeliğine Seçilen Başkanlarımızı Tebrik Eder Çalışmalarında Üstün Başarılar Dileriz.

TÜM MEMUR-SEN KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.