1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Tüm İllere Kadın Müftü Yardımcısı Atanacak
Tüm İllere Kadın Müftü Yardımcısı Atanacak

Tüm İllere Kadın Müftü Yardımcısı Atanacak

Düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Tüm illere kadın müftü yardımcıları atayacağız” dedi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklama yaptı. "Dinin değişmez sabiteleri dışında kalan bazı fıkıh hükümlerini değişen şartlara göre gözden geçirmek dinde reform anlamına gelmemektedir" dedi.

İslam’ın temel kaynaklarını, doğru bilginin metot ve yöntemini dikkate almayan, birlik ve beraberliğimizi zedeleyen, hikmeti göz ardı eden, ayrıştırıcı ve ötekileştirici yaklaşımlar; itici, kırıcı, katı ve kaba bir dil; bulanık ve gizemli bir üslup ile sahte ve yapmacık tavırlar; öfke ve nefret üreten davranışlar her şeyden önce Müslümanlara zarar vermektedir.

TÜM İLLERE KADIN MÜFTÜ YARDIMCISI ATANACAK

Tasvip edilir hiçbir yanı, yönü ve mazereti bulunmayan kadına dönük şiddet merkezli eylem ve söylemlerin İslam'dan referans bulması asla mümkün değildir. Tüm illere kadın müftü yardımcıları atayacağız. Başkanlığımız  yanlış dini bilgilerle milletimizi yanıltan, birlik beraberliğimizi zedeleyen, ayrıştırıcı ve dinin hakikatlerinden uzak, istismarcı söylem, kişi ve gruplara karşı gerekli araştırma ve çalışmaları titizlikle yaparak sürekli milletimizi bilgilendirmeye devam edecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.