1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TSK: Yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine inanmaktayız
TSK: Yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine inanmaktayız

TSK: Yargılamanın hakkaniyete uygun neticeleneceğine inanmaktayız

Genelkurmay Başkanlığı, İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 324 muvazzaf ve emekli askerin mahkumiyetiyle sonuçlanan davayla ilgili, “Hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 324 muvazzaf ve emekli askerin mahkumiyetiyle sonuçlanan davayla ilgili, “Hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.” dedi.

Genelkurmay Başkanlığı, İstanbul’da sonuçlanan ''Balyoz Planı'' davası kararla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesindeki açıklamada, “Kamuoyunda 'Balyoz Davası” olarak isimlendirilen davada, İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nce 324 muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası, hukuk devleti olmanın erdemliliği ve yüce milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları hakkında başlatılan soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmıştır. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız. TSK olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.