1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ticaret köprüsüne katılanlara Check Up hizmeti veriyor
Ticaret köprüsüne katılanlara Check Up hizmeti veriyor

Ticaret köprüsüne katılanlara Check Up hizmeti veriyor

TUSKON tarafından tertip edilen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de katıldı.

A+A-

TUSKON tarafından tertip edilen Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü 2013 programına Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de katıldı. Stand açıp tanıtımını yapan hastane, programa gelen yerli ve yabancı yatırımcılara Check Up hizmeti veriyor.CNR’da yapılan Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü için 7 kıtadan bin 500’e yakın yatırımcı İstanbul’da buluştu. Türkiye’nin önemli şirketlerinden ilgi gören programda Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de yerini aldı. Hastanenin Pazarlama Direktörü Ayşe Tümtürk, hem Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü hem kurumsal hizmetleri ile ilgili Cihan’a açıklamalarda bulundu.

CNR’a gelenlere hastaneyi tanıttıklarını aktaran Tümtürk, şunları kaydetti:

“Kurum olarak hem içeriden hem dışarıdan gelen hastalarımıza sağlık hizmeti veriyoruz. Bu bakımdan TUSKON fuarları bizim için önemli. Her sene katılıyoruz. Çünkü Avrupa, Orta Asya ve Türkî cumhuriyetleri başta olmak üzere seksene yakın ülkeden hasta geliyor. Daha çok Kalp Damar Cerrahisi, Beyin Cerrahisi, Göz, Diş ve Plastik Cerrahisi gibi alanlarda onlara hizmet veriyoruz. Çünkü bu hizmetler birçok Avrupa ülkesinden daha kaliteli ve fiyat olarak daha uygun. Hastalar bu anlamda Türkiye’yi tercih ediyorlar.

Sağlık turizminde yeni bir yapılanma var. Biz de bu alanda yerimizi alma niyetindeyiz. Güçlü bir altyapımız var, bunu değerlendirmeyi temenni ediyoruz. Daha evvel sağlık alanında Orta Asya ülkeleri, İsrail ve Rusya’yı tercih ediyordu. Ama şu an bizim verdiğimiz hizmetler kalite ve fiyat bakımından bu ülkelerden daha çok tercih edilir oldu. Burada, Tuskon fuarında 130 ülkeden binlerce katılımcı var. Söz konusu sağlık olunca çok olumlu tepkiler alıyoruz. Katılımcılarla olabildiğince bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Daha sonra iletişime geçiyoruz. Fuara katılan gruplardan hastanemizi ziyaret etmek istiyenler oluyor. Onlara hastanemizi dolaştırıyoruz. Bir de her sene TUSKON için Check Up kampanyası yapıyoruz. Hem tanıtım hemde katılımcılara ikramımız olsun istiyoruz. “

Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin akademik kadrolarının yeterli olduğunu belirten Tümtürk, şöyle devam etti:

“Kadromuzun sayıca bol olması bizim için çok önemli bir avantaj. Fatih Üniversitesi’nin 16 senelik bir tecrübesi var. Tıpta da başarılı çalışmaları var. Biz pek çok ülkeye sağlık eğitimleri ile destek veriyoruz. Birçok uzman hekim hastanemize gelerek yaptığımız cerrahi işlemlere gözlemci olarak katılıyor. Onlardan bizi uluslararası kongrelere davet edenler de var. Doktorlarımız birçok Orta Asya ülkelerine gidip Kalp Damar ve Plastik Cerrahisi’ni, tıpta kullanılan son teknolojileri ve yenilikleri anlatıyor. Üniversite kimliği ile akademik ve eğitim anlamında hizmet vermeye çalışıyoruz. Zaten üniversitemizin yabancı ülkelerden çok sayıda öğrencisi olduğu için dışarıda da çok tanınıyor. “

Ayşe Tümtürk, Türkiyede sağlığın daha evvel atıl olduğunu ancak şu an iyi bir görünüm ortaya koyduğunu ifade etti. Fuarlara iştirak eden firmalara devletin yardım etmesinden, teşvik vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.