1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Tekbir-Sen İstişare Toplantısını Alanya'da Yaptı
Tekbir-Sen İstişare Toplantısını Alanya'da Yaptı

Tekbir-Sen İstişare Toplantısını Alanya'da Yaptı

Tekbir-Sen (Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası) 1. İstişare ve Eğitim Toplantısını 15-16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde Alanya Tekbir Resort otelde yaptı.

A+A-

Tekbir-Sen (Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası) 1. İstişare ve Eğitim Toplantısını 15-16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde Alanya Tekbir Resort otelde yaptı. İl ve İlçe Temsilcilerinin katıldığı toplantıda günümüz sendikacılığı eleştirilerek, farklı bir sendikacılık anlayışının benimsenip, Tekbir-Sen olarak sendikacılığın üye merkezli ve üyeleri için maddi ve manevi destek sağlanması konuları ele alındı.

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Necdet KAYA, özellikle 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimine vurgu yaparak, Türkiye için diyanet camiasının ne derece önemli işlevlerinin olduğuna, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımların sadece camilerde görev yapan değil aynı zamanda olağanüstü durumlarda halkı organize etme konusunda ne kadar önemli görevler üstlenebileceğini dile getirdi. Sendika olarak darbe ve darbecilerin karşısında olduklarını belirten Genel Başkan, 15 Temmuz gecesinin erken saatlerinde darbe girişiminin anlaşılmasından hemen sonra harekete geçerek meydanlarda olduklarını Genel Başkan Yardımcısı İhsan ATMACA’nın bu hain darbe girişimiyle ilgili meydanlarda açıklama yaparak, Tekbir-Sen’in darbe ve darbecilere karşı hükümetin yanında olduğunu, ülkenin birlik ve beraberliğini bozacak her türlü girişimler karşısında duracakları yönünde açıklama yaptığına vurgu yaparak, tüm yurtta teyakkuz halinde olduklarını, demokrasi nöbetleri tutarak, gece gündüz demeden sağduyulu Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarının yanında yer almışlardır.

Daha sonra kürsüye çıkan Genel Sekreter Muharrem AŞCI ise, şu anda yetkili konumda olan malum sendikanın kendisini Atama ve Yer Değiştirme Müdürlüğü olarak gördüğünü, bu şekilde teşkilatımız mensubuna baskı yaparak üye devşirdiğini belirtti. Ayrıca Sayın AŞCI, günümüz sendikacılığının rant üzere kurulduğunu, yetkili olan malum sendikanın seçimlere giren bir çok siyasi partilerden daha yüksek bütçesi olmasına rağmen üyeleri için hiçbir şey yapmadığını, fetöcüleri içinde barındırdığını ve bu konuda kendileriyle aynı fikirde olmayan diğer sendika ve üyelerini fetöcülükle suçlayarak iftira kampanyaları yaptığını belitti.

Genel Başkan Yardımcısı ve Mali Genel Sekreter İhsan ATMACA ise yaptığı konuşmada, Tekbir-Sen’in üye odaklı bir sendika olduğunu İl ve İlçe Temsilcilikleri maddi ve manevi olarak destekleyeceklerini, Dini gün ve gecelerde, Kutlu Doğum ve Camiler ve Din Görevlileri Haftasında temsilciliklerini program yapmaları konusunda maddi olarak destekleyeceklerini, Allah’ın izni ve kendilerine güvenen diyanet personeli üyelerinin sayesinde büyüdükçe başta Ankara Ankara olmak üzere imkanlar ölçüsünde bütün illerde misafirhaneler kurulacağını, Türkiye genelinde belirli kriterleri taşıyan üyelerini kura yoluyla umreye göndermek için “Umre Hesabı” oluşturacaklarını vurguladı.

Genel Başkan Yardımcıları Kazım KOÇ, Mustafa MERT ve Hüseyin KOÇ’ta söz alarak birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, üyesi olsun olmasın bütün diyanet personelinin sevinç ve kederlerinde yanlarında olacaklarını, haksızlık karşısında susup dilsiz şeytan olmayacaklarını, doğrunun ve hakkaniyetin yanında, haksızlığın karşısında dimdik ayakta duracaklarını dile getirdiler.

Daha sonra tek tek kürsüye çıkan ve bölgelerinde sorunları Yönetim Kurulu ile paylaşan İl ve İlçe temsilcilerinin konuşmaları, dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Bu haber toplam 635 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.