1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. TDVS Antalya'dan Başkan Görmez'e Destek
TDVS Antalya'dan Başkan Görmez'e Destek

TDVS Antalya'dan Başkan Görmez'e Destek

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şube Başkanı Fahri Özdemir, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kurum ve personele yapılan karalama kampanyasına sessiz kalmadı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve kurum hakkında yapılan suç duyurusunu ve karalama kampanyasını yakinen takip ediyoruz. Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez, kurumumuz ve Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin sonuna kadar yayındayız.

Laikliğe Çağrı Birlikteliği, Ortaköy katliamı öncesinde yılbaşı kutlamasını “gayri mesru” ilan eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa teşvik’ten suç duyurusunda bulundu.

Türkiye Barolar Birliği de katliam destekçileri hakkında soruşturma istedi. Bu suç duyurusunu yapan kişi, kurum veya dernek her kimse önce Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluş amaç ve gayesini bilmesi gerekmektedir. Bilgiden yoksun bu kişi, kurum veya platform üyeleri kanunla kuruma ne görev verildiğinin bilincine varmış olsalardı bu hataya , yanlışa ve art niyetli davranışa vesile olmazlar, Diyanet İşleri Başkanını, kurumu ve kurum personelini aleni olarak hedef gösterme aciziyetine düşmezlerdi.

Bu menfur ve alçak terör olayı ile Diyanet İşleri Başkanlığını, Kurumun değerli başkanını ve kurum personelini ilişkilendirmek, yıpratmaya , hedef tahtası yapmaya çalışmak densizlik, hadsizlik, edepsizliktir. Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, Din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevlidir. Türkiye Cumhuriyeti anayasasının 136. maddesinde; “Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasî görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir.” hükmü yer almaktadır. Hal böyleyken yapılan suç duyurusu hakkında gerekli inceleme ve araştırmayı yapacağız.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şubesi olarak bizde bu platform hakkında hain ve alçak terör eylemi ile uzaktan ve yakından hiç ilgisi ve alakası olmayan, her zaman devletin ve milletin birliğini, dirliğini , bağımsızlık ve bütünlüğünü savunan, tavsiye eden, bilakis öğütleyen ve öğreten Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ'i, Kurumu ve Kurum personelini İstanbul Ortaköyde yaşanan hain ve alçak terör eyleminin sorumluymuş gibi göstererek, itibarsızlaştırmak, kaos ve kargaşa ortamı yaratmak için aleni olarak hedef göstermesinden dolayı gereken yerlere gerektiği zaman gerekli müracaatlarımızı yapacağımızı, Bu haksız , mesnetsiz karalamaya, çeşitli saiklerle kurumu yıpratmaya yönelik yapılan suç duyurusu iş ve işlemlerini yakinen takip edeceğimizi, şube olarak her zaman olduğu gibi üzerimize düşen görevi (gerekirse hukuki müracaat hakkımız olmak üzere) eksiksiz yapacağımızı, Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Mehmet GÖRMEZ'in, Kurumumuz ve personelinin yanında olduğumuzu kamuoyuna saygı duyururuz.

Fahri ÖZDEMİR
TDVS Antalya Şubesi

Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.