1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taksim'i bahane edip iş bırakmak millete karşı bir ihanettir
Taksim'i bahane edip iş bırakmak millete karşı bir ihanettir

Taksim'i bahane edip iş bırakmak millete karşı bir ihanettir

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bazı sendika ve konfederasyonların Taksim olaylarını bahane ederek iş bırakmasını, 'hizmet etmekle yükümlü oldukları millete karşı bir ihanet' olarak nitelendirdi.

A+A-

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bazı sendika ve konfederasyonların Taksim olaylarını bahane ederek iş bırakmasını, 'hizmet etmekle yükümlü oldukları millete karşı bir ihanet' olarak nitelendirdi. Sağlık-Sen üyelerinin milletin hizmetinde olacağını belirten Memiş, diğer iş bırakma kararı alan sendika üyelerinin de aklı selimle hareket edeceğine inandığını ifade etti.

Metin Memiş, Taksim ve Gezi Parkı’nın boşaltılması sonrası eylemcilere destek olmak için bazı sendikaların aldıkları iş bırakma kararına yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Emniyet güçlerinin illegal şekilde işgal ve eylem yapan marjinal grupları dağıtmasına karşılık bazı işçi-memur sendika ve konfederasyonlarının bu gruplara destek olmak için iş bırakma kararının millete karşı bir ihanet olduğunu söyleyen Memiş, "İş bırakma kararı, uğrunda mücadele edilen demokratik bir talep değil, illegal bir direnişe çağrıdır. Milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik, demokrasinin ve milli iradenin güçlenmesine yönelik hiçbir eylemde göremediğimiz örgütlerle işbirliği yaparak iş bırakan sendikalara karşın, bütün üyelerimiz milletinin hizmetinde olacaktır. İş bırakma kararı alan sendikaların sağduyulu, milletini ve ülkesini seven üyelerinin de halka hizmetten geri kalmayacağına olan inancımız tamdır. İş bırakan sendikalara tavsiyemiz ise milletin sendikası olmalarıdır." ifadelerini kullandı.

"EYLEMLER AMACINDAN ÇIKTI"

Sağlık-Sen olarak temel insan hak ve özgürlükleri, kamu görevlilerinin kazanımlarından yana taraf olduklarını, başındaki örtüsünden dolayı okula alınmayan kızların yanında olduklarını belirten Memiş, "Darbe mağduru milletimizin, kamu görevlilerinin yanında olduk. 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da milli iradeden yana taraf olduk ve bu yönde mücadele ettik." dedi.

İstanbul Gezi Parkı’nda ağaç bahanesiyle başlayan eylemlerin demokrasiye, milli birlik ve beraberliği tehdit eder noktaya ulaşmasıyla eylemlerin amacından çıktığını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı, kalabalıkların içindeki masum eylemci vatandaşların sağduyu ile hareket ederek sokaktan çekilmelerini istediklerini hatırlattı. Kamu ve özel araçları yakarak, kaldırımları sökerek, vatandaşların tamamının ortak kullanım alanlarını işgal ederek hak aranamayacağını vurgulayan Memiş, Sağlık-Sen üyelerinin milletin hizmetinde olacağını vurguladı.

Sendika ve sivil toplum örgütlerinin öncelikli olarak kuruldukları amaca uygun hizmet etmeleri gerektiğini ifade eden Memiş, daha sonra da misyon ve vizyonları doğrultusunda ülkesi ve milleti için çalışması gerektiğini kaydetti. Sağlık-Sen ve bağlı oldukları Memur-Sen’in, değerler sendikacılığı yapmak üzere yola çıktığını kaydeden Memiş, üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyup yeni kazanımlar elde ederken, milletin kazanımlarından yana sorumluluk almaktan kaçınmadıklarını ifade etti.

Vatandaşlara da sağ duyu ve sükunet çağrısında bulunan Memiş, toplumun bütün kesimlerini sokağa çekmek isteyecek provokatörlere fırsat verilmemesi gerektiğini kaydetti.

CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.