1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Süresiz Nafaka Zulmü Son Bulmalı!
Süresiz Nafaka Zulmü Son Bulmalı!

Süresiz Nafaka Zulmü Son Bulmalı!

Erkeklerin kabusu haline gelen ve boşanma sonrası yapılan evliliklerin temeline dinamit koyan "Süresiz Nafaka" diğer bir deyimle "Ömür Boyu Nafaka" olarak adlandırılan haksız uygulama son bulmalı..!

A+A-

Çeşitli sebeplerle ayrılmak zorunda kalan erkeklerin kabusu, evlenmeyi düşünen erkeklerin ise adını duyduğunda evlenmekten vazgeçmelerine veya evliliğe korkuyla bakmalarına sebep olan "Süresiz Nafaka" uygulamasının son bulması bekleniyor. Yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışan nafakazedeler, 1988 yılından beri uygulanmakta olan ve tamamen erkeği mağdur eden bu uygulamanın son bulmasını bekliyor.

KADINLARI KORUMUŞ MU OLDUNUZ?

Kadınları koruma adı altında sahip çıkılmaya çalışılan "Süresiz Nafaka" uygulaması ile kadınları korumuş mu oldunuz? Meslek edindirerek kendi başlarına ayakta durabilmelerini sağlayacak imkanlar sunmak yerine, kadınları bir daha yüzünü dahi görmeyecekleri eski eşlerine mahkum etmek, böyle bir uygulamayı savunmak nasıl bir düşüncenin ürünüdür? Bir kadını, ayrıldığı eski eşinin eline bir ömür bakmaya mahkum etmek nasıl bir koruma biçimidir? inanın anlamış değiliz.

YENİ EŞLERİ KİM KORUYACAK?

Eski eşin ömür boyu nafaka almasını savunan kesimin, şu sorulara cevap vermelerini bekliyoruz. Eski eşe ödenen nafaka sebebiyle mağdur olan, nafaka borcu için çalışmak zorunda kalan, borç sebebiyle hapse atılan eşini kurtarmak için gündelik işlerde çalışan kadınları kim koruyacak? Boşanan kadını korumak için klavye üzerinden ahkam kesen, kadınları koruduklarını iddia eden bazı derneklerin ve hukuktan bihaber bazı hukukçuların ruh dünyalarını anlamakta zorlanıyoruz. Size iyi niyetle yaklaşıyor ve diyoruz ki; madem derdiniz kadını korumak. Peki o zaman, bitmek bilmeyen nafaka sebebiyle mağdur olan yeni eşleri koruma adını hangi adımları atacaksınız?

SÜRESİZ NAFAKA ZULMÜ SON BULMALI..!

Yıllardır uygulamada olan "Süresiz Nafaka" kanunu sebebiyle mağdur olan ve sayıları milyonu aşan kesimin çözüm arayışlarına kulak verilmeli. Yazılı ve görsel basına yansıyan birçok nafaka mağduru haberlerini görmezden gelircesine yapılan açıklamaların kasıtlı olduğunu ve yapılması muhtemel düzenlemenin sekteye uğratılması için atılmış adımlar olduğunu herkes çok iyi görüyor. Yetkili mercilerin, toplumun kanayan bir yarası haline gelen bu adaletsiz uygulamaya kalıcı bir çözüm bulacağına inanıyoruz. Selam ve saygılarımızla..

Halil AKYÜZ
Mihrap Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum