1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Solmaz: Saldırı bir korkutma değil direkt cana kasttı
Solmaz: Saldırı bir korkutma değil direkt cana kasttı

Solmaz: Saldırı bir korkutma değil direkt cana kasttı

Dün akşam kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğrayan ve olaydan yara almadan kurtulan AK Parti Manisa İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Hayrullah Solmaz, hiçkimseyle husumetinin, hiçkimseyle alacak verecek meselesinin de olmadığını söyledi.

A+A-

Dün akşam kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğrayan ve olaydan yara almadan kurtulan AK Parti Manisa İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Hayrullah Solmaz, hiçkimseyle husumetinin, hiçkimseyle alacak verecek meselesinin de olmadığını söyledi. Solmaz, saldırının bir korkutma, bu bir sindirme operasyonu değil direk bir öldürme ve cana kastetme hadisesi olduğunu kaydetti.

İGM’de basın mensuplarının sorularını cevaplayan Solmaz, dün akşam başına gelen hadiseyle ilgili ne kimseyle bir husumetinin, ne kimseyle bir kavgasının, ne kimseyle alacak verecek meselesinin, ne de kimseyle özel idarenin işleriyle ilgili bir problemi olmadığını söyledi. Solmaz, “Bu konuda en çok üzüldüğüm şey hayatıma kastedilmesinden, hayatımla ilgili endişe yaşamaktan daha ziyade beni sevenlerin ve ya sevmeyenlerin bu adice planlanan olayın arkasında içinde benim de dahil olduğum bir parça var mıdır? diye endişe etmelerinden korkarım. Bütün kalbim ve samimiyetimle hepiniz huzurunda söylüyorum ki, bu hadiseyi gerçekleştiren kişiyi ne ben ne çevremdeki insanlar ne yakınlarım ne sekreterlerim ne özel kalemim tanımıyor bilmiyor. Kendisiyle hiç bir şekilde tanışıklığımız yok. Kendisiyle karşılaşmamız dahi olmamıştır.” dedi.

Solmaz şöyle devam etti: “Fakat ne yazık ki, bir polis olarak değil ama hayatını yaşayan bir insan olarak söyleyebileceğim tek şey bu bir korkutma bu bir sindirme operasyonu değil, direk bir öldürme direk cana kastetme hadisesiydi. Allah lütuf etti, dostların dualarına karşı bizi getirdi. Çok şükür bu elim hadiseden yara almadan kendimizi kurtarmış olduk. İnşallah Emniyet Müdürlüğümüz olay anından hemen sonra gelerek bütün personeliyle çok hassas çok profesyonelce bir çalışmayla bu işi aydınlatmaya temizlemeye gayret ediyorlar. İnanıyorum ki, en kısa zamanda bu işle ilgili bütün ayrıntılar ortaya çıkar bizim Hayrullah Solmaz olarak her zaman olduğu gibi bu güne kadar bize ne kadar leke atıldıysa hepsinden tertemiz çıktığımız gibi bu musibetten de güçlenerek çıkmaya devam edeceğiz.”
Bu olayın siyasi bir yönü olmadığına emin olduğunu dile getiren Solmaz, “20 gündür gelişen Gezi Parkı olaylarla bir ilgisi yoktur. Bu bir zavallının, bir delinin yaptığı münferit bir olaydır. Böyle olmasını diliyor, en kısa zamanda failinin yakalanmasını diliyorum." diye konuştu.

Solmaz dün akşam yaşadığı olayı ise şöyle anlattı: “Dün akşam yine 20.30 gibi Ulupark'a geldim. Dostlarımla çay içtim. Sonra eşim dünürümde olduğunu söyleyince arkadaşlarımdan evvel kahveden ayrıldım. Arabamın yanına giderken kendisini fark ettiğimi ve selam verme niyetiyle başımı kaldırdığım sırada şahıs onun elindeki silahı fark ettiğimi sanarak acele tetiğe bastı. Ben de tabancayla tetik sesi arası ne kadar bir mesafeyse o arada arabamın arkasından eğilerek Ulupark'a doğru kaçtım. 4 el ateş etti. 3'ü çok yakınıma isabet etti. Allah muhafaza etti.”

İGM Başkanı Solmaz dün akşam kimliği belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğramış, Solmaz saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

Öte yandan olayı yeni öğrenen ve İGM’ye gelen Solmaz’ın annesi Atiye Solmaz, oğlu ile sarıldıktan sonra fenalık geçirdi. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ise saldırıyı gerçekleştiren kişiyi yakalamak için yoğun çaba sarf ediyor. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.