1. HABERLER

  2. MÜFTÜLÜK

  3. Solhan Müftüsü Ali İkiz İhraç Edildi
Solhan Müftüsü Ali İkiz İhraç Edildi

Solhan Müftüsü Ali İkiz İhraç Edildi

Eskişehir’de vaizlik görevini yürütmekte iken 2 Nisan 2017 tarihinde Bilgöl İli Solhan İlçe Müftülüğüne atanan Ali İkiz, 695 sayılı KHK ile görevinden ihraç edildi.

A+A-

OHAL kapsamında çıkarılan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan KHK ile kamu kurumlarından toplam 2 bin 756 kişi ihraç edildi. Daha önce ihraç edilen 115 kişi ise görevlerine iade edildi.

Solhan’da 3 yıl görev yaptıktan sonra Karaman’a atanan Solhan eski Müftüsü Sırrı Fuat Ateş’ten boşalan ilçe müftülüğü görevine Eskişehir’de vaizlik görevini yürüttükte iken 2 Nisan 2017 tarihinde Bilgöl İli Solhan İlçe Müftülüğüne atanan Ali İkiz, 695 sayılı KHK ile görevinden ihraç edildi.

ALİ İKİZ KİMDİR?

10.09.1980 tarihinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğdum. İlk Okulu Konuk Köyünde Orta Okulu ise Tayfur Sökmen Orta Okulunda bitirdim. 1996 yılında Antakya lisesinden mezun oldum. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2002 yılında mezun oldum.  2003 yılında Mardin Derik ilçesi Göktaş Köyü Camii İmam-Hatibi olarak göreve başladım. 2008 yılında Kayseri Yüksel İhtisas Eğitim Merkezinden mezun olarak Kayseri İli Bünyan ilçesi Akmescit Kasabasında İmam Hatip olarak göreve başladım. Aynı yıl içinde Talas İlçesi Yeni Cami İmam- Hatibi olarak naklen atamam yapıldı. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra 2009 yılında Erzurum İli Tekman İlçe Vaizi olarak atamam yapıldı. Tekman İlçesinde 4 yıla yakın bir süre görev yaptıktan sonra 2013 yılında Eskişehir Tepebaşı İlçe Vaizi olarak atamam gerçekleşti. Eğitim ve Öğretimime Osmangazi Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatlar Bölümünde Yüksek Lisans yaparak devam ediyorum. Siyer alanında yapmakta olduğum tezim bitme aşamasındadır. 2015 yılında yapılan müftülük sınavını kazanarak 2017 yılı Nisan ayında Bingöl ili Solhan ilçe Müftüsü olarak göreve başladım. Halen bu görevde bulunmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. İyi derecede Arapça biliyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.