1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sınavla 20 havacılık uzman yardımcısı alacak
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sınavla 20 havacılık uzman yardımcısı alacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sınavla 20 havacılık uzman yardımcısı alacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, sınavla 20 havacılık uzman yardımcısı alacak.

A+A-

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, sınavla 20 havacılık uzman yardımcısı alacak. 

Sınava katılabilmek için, 35 yaşını doldurmamış olmak, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, hukuk ve mühendislik fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksek okullardan mezun olmak, görevini yurtiçinde ve yurtdışında yapmaya engel hali bulunmamak, 7-8 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Kamu Personeli Sınavları’ndan (KPSS) en az 80 puan almış olmak gerekiyor. Ayrıca, KPSS’ nin yabancı dil bölümünden (İngilizce) en az 42 soruya doğru cevap vermiş olmak veya Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS 2010 Kasım, 2011 Mayıs-Kasım, 2012 Mayıs) en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak şartı aranıyor. 

Sınav yazılı ve sözlü olarak 2 aşamada yapılacak. Yazılı sınavda, 40 alan bilgisi ile 10 Sivil Havacılık mevzuatına ilişkin olmak üzere toplam 50 çoktan seçmeli soru sorulacak. Adayların yazılı sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 puan üzerinden 70 puan almaları gerekiyor. Yazılı sınav 17 Kasım 2012 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak. Yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden 70 puan ve üzerinde not almanlar sözlü sınava çağırılacak.

Sınavı kazananlar, ücret ve mali haklar dışında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabii İdari Hizmet Sözleşmeli personel olarak görevlendirilecek. Kamu Yönetimi, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, Maliye, İşletme bölümlerinden 12, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nden 2, Çevre Mühendisliği’nden 1, Harita Mühendisliği’nden 2, Havacılık Mühendisliği’nden 1 ve Hukuk alanından 2 kişi olmak üzere topma 20 kişi alınacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.