1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sınav görevlerine hizmetliler talip
Sınav görevlerine hizmetliler talip

Sınav görevlerine hizmetliler talip

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası, bakanlığa başvurarak sınavlarda hizmetli ve diğer eğitim çalışanlarınında "Salon Başkanı", "Salon Gözcüsü" ve "Yedek" görevler alabilmesini istedi.

A+A-

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası, bakanlığa başvurarak sınavlarda hizmetli ve diğer eğitim çalışanlarınında "Salon Başkanı", "Salon Gözcüsü" ve "Yedek" görevler alabilmesini istedi. İşte Teç-Sen'in konu ile ilgili açıklaması:

Eğitim Hizmetleri iş kolunda görev yapan eğitim çalışanlarına Sınavlarda "Salon Başkanı", "Salon Gözcüsü" ve "Yedek" görevler verilmemesinin nedeni Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin eğitim çalışanlarını dışlayan ve yok sayan hükümleridir.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer DİNÇER, MEB Müsteşarı Sayın Emin ZARARSIZ ve MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Sayın Hikmet ÇOLAK ile yaptığımız görüşmelerde Eğitim çalışanlarının "Salon Başkanı", "Salon Gözcüsü" ve "Yedek"üye olarak sınavlarda sınav verilmesi gerektiği, "Salon Başkanı", "Salon Gözcüsü" ve "Yedek" üye olmak için "Eğitim Fakültesi" Mezuniyeti aranmasının yanlış olduğunu ve Eğitim çalışanlarının bu haksız uygulamadan rahatsız olduğu anlatılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığınca Mevzuat değişikliği çalışmaları devam etmekte olup Temmuz 2012 tarihine kadar sürecin tamamlanması gerekmektedir. Eğitim çalışanlarını ilgilendiren tüm mevzuat değişikliği konularına Teç-Sen olarak katılacağız.

Eğitim çalışanlarının "Salon Başkanı", "Salon Gözcüsü" ve "Yedek" üye olarak sınavlarda görev almaları için gerekli olan "Yönerge Değişikliği" hakkındaki resmi başvurumuzu Milli Eğitim Bakanlığına yaptık!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.